Type to search

29. Bieg Konstytucji 3 Maja – konferencja prasowa

Podziel się

W środę, 24 kwietnia, o godz. 12.30 (stadion miejski przy ul. Łazienkowskiej 3, sala na I piętrze – wjazd nr 4) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową zapowiadającą 29. Bieg Konstytucji 3 Maja, który rozpoczyna Warszawską Triadę Biegową „Zabiegaj o Pamięć”.

W wydarzeniu udział wezmą: Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy, Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, Maciej Mroczek, p.o. dyrektora Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA, Jarosław Pluta, dyrektor ds. Sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym PKO Banku Polskiego oraz Jakub Nowak, ubiegłoroczny zwycięzca Biegu Konstytucji 3 Maja.

29. Bieg Konstytucji 3 Maja to pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. Na trasie, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r., zmierzy się aż 8 tysięcy uczestników. Ta historyczna trasa jest dedykowana wszystkim bez względu na wiek. Uczestnikom biegu głównego będą towarzyszyć najmłodsi sportowcy, którzy wystartują w 700-metrowym „Biegu z maskotką”, a także zawodnicy nordic walking.