Type to search

Cała M2

Podziel się

Cała M2

Cała M2

Wykonawca kolejnego odcinka drugiej linii metra poszukiwany. W środę, 27 czerwca, w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej opublikowany został przetarg na budowę tuneli i dwóch stacji na Woli i Bemowie. Cała linia M2 będzie gotowa do 2023 roku.

Metro Warszawskie ogłosiło przetarg na budowę tuneli i stacji roboczo nazywanych „Wola Park” i „Powstańców Śląskich”. To fragment pomiędzy obecnie budowanymi odcinkiem na Woli a końcowym na Bemowie. Pierwsza z tych stacji powstanie pod ul. Górczewską w rejonie Białowiejskiej; druga również pod ul. Górczewską – po wschodniej stronie Powstańców Śląskich. Za stacją przewidziano komorę torów odstawczych. To najkrótszy z planowanych odcinków drugiej linii – będzie miał 2 kilometry długości. Oferty można składać do 7 sierpnia, a na prace wykonawca będzie miał 38 miesięcy od podpisania umowy.

Cała druga linia metra będzie gotowa przed 2023 rokiem – wszystkie odcinki rozbudowywanej linii M2 są w budowie lub toczą się postępowania przetargowe na wybór wykonawcy. Trwa budowa odcinka z trzema stacjami na Pradze-Północ i Targówku – to ok. 3,12 kilometra trasy a w kierunku zachodnim, z Ronda Daszyńskiego powstaje ok. 3,4 kilometra podziemnej kolei również z trzema stacjami. Obydwie budowy zakończą się w 2019 r. Metro Warszawskie wybrało wykonawcę projektu i budowę ostatniego odcinka drugiej linii metra na zachodzie stolicy – na Bemowie, od planowanej stacji Powstańców Śląskich do stacji Techniczno-Postojowej Mory, ok. 4 kilometrów trasy. Na wszystkie prace wykonawca będzie miał 50 miesięcy od dnia podpisania umowy. I jeszcze otwarte zostały oferty w przetargu na wykonawcę ostatniego odcinka metra w prawobrzeżnej Warszawie – ok. 4 kilometrów trasy, trzech stacji i hali torów odstawczych. Wykonawca będzie miał na to 38 miesięcy od daty podpisania umowy.

Centralny odcinek linii M2 czyli siedem stacji pomiędzy Wolą a Pragą-Północ działa od 8 marca 2015 r. Dziennie przewozi ok. 150 tys. pasażerów.

opublikowano 27 czerwca 2018r.
ostatnia aktualizacja 27 czerwca 2018r.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *