Type to search

„Czas europejskiej suwerenności” – debaty oksfordzkie

Podziel się

Celem konkursu jest promowanie idei Unii Europejskiej wśród uczniów szkół średnich. Drużyny, składające się z 3 uczniów oraz nauczyciela, pełniącego nadzór merytoryczny nad argumentacją grupy, będą miały okazję dyskutować na temat aktualnych wyzwań stojących przed zjednoczoną Europą, ważnych z punktu widzenia obywateli. Wśród zagadnień można wymienić: korzyści płynące z ewentualnych kolejnych rozszerzeń UE, działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska czy rolę Parlamentu Europejskiego w systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej.

Konkurs składa się z trzech etapów, w których udział weźmie łącznie osiem szkół średnich. Debaty ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 20 i 21 listopada 2018 r. w Pałacu Ślubów (plac Zamkowy 6). Natomiast półfinały oraz finał zostały zaplanowane na 10 grudnia 2018 r. i odbędą się w Centrum Kreatywności Targowa (ul. Targowa 56).

Członkowie drużyny, która zwycięży w finałowej debacie, zostaną nagrodzeni wyjazdem studyjnym do Brukseli połączonym ze zwiedzaniem instytucji europejskich, zorganizowanym przez prof. dr hab. Danutę Hübner, posłankę do Parlamentu Europejskiego, przewodniczącą Komisji Spraw Konstytucyjnych.

Zgłoszenia, zawierające wypełniony formularz zgłoszeniowy oraz komplet podpisanych oświadczeń, należy przesyłać na adres e-mail: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl do środy, 31 października do godz. 12.00. O zakwalifikowaniu drużyn do udziału konkursie, decydować będzie kolejność zgłoszeń. Każda szkoła może wystawić do udziału w debatach tylko jeden zespół.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć tutaj.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł