Type to search

Dziesięć w jednym, czyli Centrum Zarządzania Parkingami P+R

Podziel się

Dziesięć w jednym, czyli Centrum Zarządzania Parkingami P+R

Dziesięć w jednym, czyli Centrum Zarządzania Parkingami P+R

Do 2020 roku planowane jest zakończenie prac nad Centrum Zarządzania Parkingami „Parkuj i jedź”. Z jednego miejsca pracownicy będą zarządzać monitoringiem, bezpieczeństwem pożarowym i oświetleniem na parkingach P+R. Będą mogli też na bieżąco reagować na awarie.

Zarząd Transportu Miejskiego planuje, by w przyszłym roku zaczęło działać Centrum Zarządzania Parkingami „Parkuj i jedź”. Obecnie trwają negocjacje z firmami zewnętrznymi, w ramach których zostanie wyłoniony wykonawca centrum. Zadaniem zwycięskiej firmy będzie przygotowanie i wdrożenie systemu, który umożliwi zarządzanie wszystkimi parkingami z jednego miejsca – węzła komunikacyjnego Młociny.

Będzie to system kompleksowego zarządzania systemami zabezpieczeń technicznych i automatyką budynkową, m.in. monitoringiem, bezpieczeństwem pożarowym i oświetleniem. Dodatkowo zostaną opracowane tzw. scenariusze alarmowe. Oznacza to, że pracownicy centrum będą w czasie rzeczywistym informowani o zdarzeniach i nieprawidłowościach pojawiających się na parkingach, a tym samym będą mogli na bieżąco reagować.

W kolejnym etapie prac planowana jest rozbudowa centrum o kolejne systemy, m.in. o stanie wolnych miejsc na poszczególnych parkingach oraz pobierania opłat parkingowych.

Do końca 2020 roku, do Systemu Zarządzania Parkingami, jako pierwsze zostanie włączonych 10 obiektów ZTM: węzeł komunikacyjny Młociny wraz z parkingami P+R Metro Młociny I i II oraz kolejne parkingi P+R: Metro Marymont, Połczyńska, Metro Wilanowska, Metro Ursynów, Metro Stokłosy, Al. Krakowska, Ursus Niedźwiadek, Wawer SKM i Anin SKM. Docelowo wszystkie już funkcjonujące oraz planowane parkingi P+R będą zarządzane z Centrum Zarządzania Parkingami.

opublikowano 10 lipca 2019r.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *