Type to search

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: Chodź z nami!

Podziel się

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: Chodź z nami!

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu: Chodź z nami!

Przed nami kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (16-22 września). Przez kilka dni będziemy rozmawiać i promować środki komunikacji, które najlepiej sprawdzają się w przestrzeni miejskiej i jednocześnie pomagają dbać o środowisko. Zaprosimy także na Dzień bez Samochodu oraz Dni Transportu Publicznego. Chcesz się dobrze bawić? Chodź z nami!

Komunikacja miejska może być doskonałym środkiem transportu dla wszystkich, którzy chcą się poruszać po mieście sprawnie, wygodnie i bezpiecznie. Można oczywiście wsiąść do samochodu (jeśli tak, to najlepiej w kilka osób), ale może warto przespacerować się na przystanek, rozruszać mięśnie, a potem spotkać znajomych, którzy tak jak my rano jadą do pracy lub odwożą dzieci do szkół i przedszkoli? Dzieci lubią biegać i chodzić, dlatego chodźmy z nimi.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu rozpoczniemy w niedzielę 15 września od gry miejskiej, której hasłem przewodnim jest właśnie „Chodź z nami”.

Na czym dokładnie gra będzie polegać? Do udziału zapraszamy drużyny od dwóch do pięciu osób. Gra zacznie się 15 września na terenie Węzła Komunikacyjnego Młociny. Między godz. 11.00 a 15.00 aktywne będzie pierwsze zadanie specjalne. Następnie każdego dnia aż do 20 września na stronie wydarzenia na Facebooku będą publikowane kolejne pytania. Za każdą poprawną odpowiedź będzie można uzyskać punkty. Każdego dnia będziemy aktualizowali ranking drużyn, co pozwoli Wam na dokładne śledzenie Waszego miejsca względem pozostałych uczestników i opracowanie skutecznej strategii wyprzedzenia konkurencji.

Odpowiedzi na pytania będzie można przesyłać na adres mailowy do 20 września do godziny 16.00. Po tej godzinie zostanie opublikowany ostateczny ranking. Najlepsze drużyny wezmą udział w drugim etapie naszej zabawy – grze odbywającej się w przestrzeni miejskiej 21 września. Miejsce finałowej rozgrywki na razie pozostaje tajemnicą.

Przez cały tydzień nie zabraknie ciekawych wydarzeń. Już w poniedziałek Biuro Polityki Mobilności i Transportu organizuje w Pałacu Kultury i Nauki konferencję „Mobilna Warszawa, zrównoważony transport”. Przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego opowiedzą o działaniach Rady Warszawskiego Transportu Publicznego. Będzie można zapoznać się z działaniami stolicy na rzecz zrównoważonej mobilności. Wystąpią także goście z innych miast – Łodzi, Krakowa, Sopotu, którzy opowiedzą o swoich pomysłach.

Pamiętamy o najmłodszych. Dzieci z najmłodszych klas szkół podstawowych zaprosiliśmy na ciekawe zajęcia edukacyjne. Zarząd Transportu Miejskiego wspólnie z Zarządem Oczyszczania Miasta 17 września na Parkingu P+R przy ulicy Połczyńskiej 8 na Bemowie organizują warsztaty „Ekologiczna i czysta Warszawa”. Dzień później w Miasteczku Ruchu Drogowego wspólnie ze strażnikami miejskimi będziemy uczyć dzieci, jak bezpiecznie zachowywać się w komunikacji miejskiej i ruchu ulicznym.

Na Młocinach w czwartek, wspólnie z ZOM otworzymy wystawę dotyczącą czystości w przestrzeni komunikacji miejskiej. Osobom korzystającym z komunikacji miejskiej (po okazaniu biletu) będziemy rozdawać jabłka, a w piątek razem z Arrivą kawę i ciasteczka. W sobotę zapraszamy do zajezdni Ostrobramska na Dni Transportu Publicznego. Będzie się działo!

opublikowano 13 września 2019r.
ostatnia aktualizacja 13 września 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *