Type to search

Finał mundialu coraz bliżej!

Podziel się

Przed nami ostatnie spotkania mundialu, a tym samym największe wrażenia i prawdziwa piłkarska uczta. Zachęcamy wszystkich warszawiaków do ruszenia się sprzed telewizora, wyjścia z domu i odwiedzenia jednej z siedmiu dzielnicowych stref kibica, gdzie czekają wielkie sportowe emocje, a także wiele dodatkowych atrakcji przygotowanych również z myślą o najmłodszych mieszkańcach. To ostatnia szansa na świetną zabawę i dopingowanie swoim piłkarskim idolom w wyjątkowej, sportowej atmosferze, w gronie rodziny, przyjaciół, a także innych zapalonych kibiców footballu – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.

Już dziś, w pierwszym półfinale Francja zagra z Belgią. Francuzi w ćwierćfinale wygrali Urugwajem (2:0), a Belgia wyeliminowała Brazylię (2:1). Zwycięzca meczu Francja – Belgia w finale zagra z Anglią lub Chorwacją. Anglicy pokonali w poprzednim spotkaniu Szwecję (2:0), a Chorwaci po raz kolejny awansowali po serii rzutów karnych (po dogrywce z wynikiem 2:2), pokonując Rosję. Spotkania tych reprezentacji zapowiadają się spektakularnie i będą emocjonującą zapowiedzią zbliżającego się wielkimi krokami finału.

Mecze półfinałowe mundialu odbędą się we wtorek i środę (10 i 11 lipca) o godz. 20.00. Mecz o 3. miejsce rozegrany zostanie w sobotę (14 lipca) o godz. 16.00, natomiast finałowe starcie będziemy mogli obejrzeć w niedzielę (15 lipca) o godz. 17.00.

Lokalizacje wszystkich warszawskich stref kibica:

  • Bemowo – Amfiteatr im. Michaela Jacksona, ul. Raginisa (transmisja wszystkich spotkań),
  • Bielany – Serek Bielański, teren przy stacji metra Słodowiec (transmisja wszystkich spotkań),
  • Targówek – Park Bródnowski (transmisja wszystkich spotkań),
  • Praga-Południe –  przy Centrum Handlowym Promenada (transmisja wszystkich spotkań),
  • Śródmieście – przy Pałacu Kultury i Nauki, od strony Al. Jerozolimskich (transmisja wszystkich spotkań),
  • Ursynów – Kopa Cwila (transmisja dwóch spotkań: 10 lipca; 15 lipca),
  • Wola – Amfiteatr w Parku Sowińskiego/Park Moczydło (transmisja wszystkich spotkań).

Oprócz sportowych wrażeń, we wszystkich strefach na odwiedzających mieszkańców i turystów czekać będą dodatkowe atrakcje – gry, konkursy z nagrodami, animacje oraz różnego rodzaju zabawy skierowane do najmłodszych kibiców. Dla głodnych nie tylko piłkarskich emocji przygotowane będą również punkty gastronomiczne z przekąskami i napojami.