Type to search

Już tylko 11 dni na przedłużenie e-hologramu

Podziel się

Już tylko 11 dni na przedłużenie e-hologramu

Już tylko 11 dni na przedłużenie e-hologramu

Przypominamy, że ważność e-hologramów wgranych na karcie miejskiej upływa 30 września. Można je przedłużyć w biletomatach.

Warszawiacy, którzy mają wgrany na karcie miejskiej e-hologram i zachowali uprawnienia do jego posiadania, powinni pamiętać o przedłużeniu o kolejny rok uprawnień, które wygasają 30 września 2018 roku. Najprościej zrobić to w jednym z ponad 700 biletomatów stacjonarnych lub biletomacie pojazdowym, obsługującym bilety kodowane na kartach zbliżeniowych, które są dostępne w autobusach i pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej. Cała operacja zajmuje kilkanaście sekund.

Dzięki przedłużeniu ważności e-hologramu pasażerowie zachowują uprawnienia do nabywania Biletów Warszawiaka, a także Ulgowego Biletu Warszawiaka lub Młodego Warszawiaka oraz zniżek w wielu w muzeach, kinach, ośrodkach sportu, a nawet kawiarniach, restauracjach, szkołach językowych czy u dentysty. Pełną listę korzyści można znaleźć w tym miejscu.

Komu przysługuje e-hologram?

Uprawnienie do posiadania Karty Warszawiaka, poświadczanej przez wgrany e-hologram przysługuje mieszkańcom Warszawy, którzy dokonają rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017 w jednym z warszawskich urzędów skarbowych.

Po raz pierwszy można go wyrobić w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM i Wydziałach Obsługi Mieszkańców. Konieczne jest przedstawienie wypełnionego wniosku oraz jednego z dokumentów:

  • pierwszej strony złożonego PIT-u za 2017 rok ze stemplem warszawskiego urzędu skarbowego poświadczającej rozliczenie podatku;
  • urzędowego poświadczenia odbioru wydanego przez elektroniczną skrzynkę podawczą systemu teleinformatycznego administracji podatkowej (UPO) wraz z pierwszą stroną zeznania podatkowego składanego drogą elektroniczną i wygenerowanym numerem dokumentu zgodnym z identyfikatorem dokumentu UPO;

zaświadczenia z urzędu skarbowego potwierdzającego złożenie zeznania o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) w 2017 roku.

opublikowano 17 września 2018r.
ostatnia aktualizacja 20 września 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *