Type to search

Kolej na Wawer – będziemy tam

Podziel się

Kolej na Wawer – będziemy tam

Kolej na Wawer – będziemy tam

Dzielnica Wawer zaprasza w niedzielę 15 września na piknik, którego główną bohaterką będzie kolej parowa. Będzie tam można spotkać również pracowników Zarządu Transportu Miejskiego Początek zaplanowano o godzinie 14.00.

Jak co roku na imprezie „Kolej na Wawer. Kultura i Natura” atrakcji będzie wiele. Organizatorzy zapowiadają przejazd zabytkowego pociągu prowadzonego przez lokomotywę parową – taboru użycza skansen w Chabówce. Przejazd parowej kolejki na trasie Warszawa Gdańska –  Warszawa Falenica wpisał się na stałe w kalendarz wydarzeń jako wyczekiwana atrakcja nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin i miłośników kolei. Jest to coroczne przedsięwzięcia nawiązujące do historii i tożsamości Wawra, który rozwijał się wzdłuż linii kolejowej.

Podróżni przeniosą się w czasie również za sprawą Kapeli Sztajer, która piosenkami uatrakcyjnią przejazd. W klimat retro-podróży wprowadzać będą także aktorzy Teatru AKT.

W tym samym czasie na terenie parkingu przy ul. Żegańskiej 1 (obok urzędu dzielnicy) będzie Wielki Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji.

Piknik startuje o godz. 14.00. Wówczas na scenie pojawi się Teatr Katarynka ze spektaklem dla najmłodszych. Będzie można też obejrzeć występy wokalne młodzieży z filii Wawerskiego Centrum Kultury, Ogniska Muzycznego im. A. Kulikowskiego. Zatańczą mistrzowie świata w tańcu nowoczesnym z sekcji tanecznej Shock Dance z WCK, będzie też można zapoznać się z techniką beatboxu i tańcem break-dance, który wykonają młodzi pasjonaci ze szkoły tańca Magicology działającej przy fundacji Radość Dla Ludzi. Dla chętnych będą warsztaty bębniarskie oraz prezentacje i warsztaty przygotowane przez organizacje pozarządowe, ścianka wspinaczkowa i fitness z OSiR Wawer, zabawa plenerowa dla dzieci „Lokomotywa marzeń” i wiele, wiele innych atrakcji. Na zgłodniałych czekać będą różnorakie smakowitości.

Zarząd Transportu Miejskiego będzie obecnym ze swoim stoiskiem, w którym będzie można wziąć udział w kole fortuny (po wylosowaniu specjalnie oznaczonego pola i udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie będzie do zdobycia siedem dwuosobowych zaproszeń na przejazd Piaseczyńską Koleją Wąskotorową) oraz porozmawiać o komunikacji miejskiej.

opublikowano 12 września 2019r.
ostatnia aktualizacja 13 września 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *