Type to search

Kolejne modułowe przedszkole na Bielanach

Podziel się

Nowoczesna infrastruktura i wyposażenie przedszkoli to nie tylko komfort dla najmłodszych warszawiaków, ale także szansa ich wszechstronnego rozwoju. Na zajęciach dzieci uczą się obsługi komputera z dotykowym ekranem, a także bawią się matami do kodowania. Już we wczesnej edukacji mogą korzystać z nowoczesnych technologii mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy – W Warszawie co roku przybywa około 300 dzieci, dlatego tworzymy kolejne miejsca dla najmłodszych. Dzięki modułowym rozwiązaniom budynek powstał w zaledwie cztery miesiące, od momentu dostarczenia budowlanych części inwestycji, do dnia wprowadzenia się dzieci do nowego przedszkola – dodaje wiceprezydent stolicy.

Od listopada na Bielanach funkcjonują już cztery placówki wybudowane od podstaw w miejscu starych budynków. Skorzysta z nich aż 750 dzieci. Przedszkole przy ul. Bogusławskiego to piąte, jakie oddamy do użytku w najbliższych tygodniach. Będzie tam 200 miejsc dla najmłodszych warszawiaków – mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz Bielan.

Od 1 marca dzieci z przedszkola nr 334 im. Jasia i Małgosi mają do dyspozycji nowoczesny, piętrowy i kolorowy budynek. Sale wyposażone są w funkcjonalne stoliczki, półki, zabawki i edukacyjny kącik z multimedialną tablicą. Aranżacja wnętrz zaprojektowana jest według założeń chromoterapii – specjalnie dobrane kolory ścian i wykładzin mogą pobudzać, uspokajać lub relaksować najmłodszych warszawiaków. W budynku znajdziemy także gabinet logopedyczno-psychologiczny, bibliotekę przedszkolną i salę do zajęć ruchowych ze sprzętem sportowym oraz sensorycznym. Dodatkowo w specjalnej pracowni pedagodzy prowadzą zajęcia z wykorzystaniem mat do kodowania, ozobotów, tabletów oraz komputerów z dotykowymi ekranami.

Budynek przy ul. Przy Agorze 12 zastąpił wysłużone drewniane konstrukcje tzw. ciechanowskie zbudowane w latach 70. i 80. Koszt inwestycji to ok. 9,67 mln zł. Placówka ma pięć oddziałów dla 125 dzieci. W planach jest uruchomienie kolejnych trzech oddziałów dla 75 dzieci, które przyjdą do przedszkola we wrześniu 2019 r. Bliźniacza placówka, która także została oddana do użytku w tym miesiącu, funkcjonuje przy ul. J. Conrada 10a. Tam obecnie jest osiem oddziałów dla 200 dzieci.

56 tysięcy przedszkolaków w miejskich placówkach

W Warszawie jest 351 miejskich przedszkoli, w tym 10 specjalnych. Do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych uczęszcza ponad 56 tys. dzieci, w tym odpowiednio 48 tys. i 8 tys. Sieć przedszkoli samorządowych uzupełniają bezpłatne niepubliczne przedszkola konkursowe, z których korzysta ponad 2 tys. dzieci.