Type to search

Komunikacja na Targówku po otwarciu metra

Podziel się

Komunikacja na Targówku po otwarciu metra

Komunikacja na Targówku po otwarciu metra

16 lipca na portalu Targowek.info ukazał się materiał opisujący rzekome zmiany w komunikacji miejskiej w tej dzielnicy po zakończeniu budowy II linii metra. Nie przedstawia on jednak docelowego kształtu transportu publicznego na Targówku po zakończeniu inwestycji.

Materiał nie prezentuje „komunikacji miejskiej na Targówku po oddaniu metra” jak głosi tytuł, ani nie przedstawia „planów miejskich urzędników” jej dotyczących. To wybiórcze streszczenie opracowania Biura Projektowo-Konsultingowego TransEko pod tytułem Analiza obecnej organizacji ruchu oraz opracowanie założeń do jej zmian, mających na celu zminimalizowanie utrudnień komunikacyjnych oraz ograniczenie negatywnego wpływu planowanych robót inwestycyjno-remontowych w Warszawie w latach 2018-2021 przy budowie drugiego etapu odcinka wschodnio-północnego (3 stacje) oraz budowie drugiego etapu odcinka zachodniego (5 stacji + stacja techniczno-postojowa) II linii metra na funkcjonowanie układu drogowego i transportowego w Warszawie zamówionego przez Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów Urzędu m.st. Warszawy. Zawiera ono propozycje zmian w organizacji ruchu i tras komunikacji miejskiej na czas budowy metra, które – zdaniem autorów – pozwolą zmniejszyć uciążliwości komunikacyjne dla mieszkańców Targówka po zajęciu przez place budów ważnych ciągów komunikacyjnych w dzielnicy. Nie są to plany organizacji komunikacji miejskiej po budowie metra.

Zarząd Transportu Miejskiego rozpoczął już prace nad docelowym układem komunikacyjnym na Pradze-Północ i Targówku oraz Woli po oddaniu do użytku budowanych obecnie odcinków II linii metra. Przygotowane propozycje będą poddane szerokim konsultacjom społecznym i dopiero potem będą mogły być wprowadzone w życie.

Podobne opracowania zostały przygotowane przed budową centralnego odcinka II linii metra oraz przed obecnie trwającymi budowami trzech stacji II linii na Woli i trzech na Pradze-Północ i Targówku. Tak więc informacja „Komunikacja miejska na Targówku po oddaniu metra. Które autobusy znikną?” jest nieprawdziwa i wprowadza czytelników portalu w błąd.

opublikowano 16 lipca 2018r.
ostatnia aktualizacja 16 lipca 2018r.

Poprzedni Artykuł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *