Type to search

Logo Warszawskiego Transportu Publicznego nagrodzone

Podziel się

Logo Warszawskiego Transportu Publicznego nagrodzone

Logo Warszawskiego Transportu Publicznego nagrodzone

Symbol Warszawskiego Transportu Publicznego doceniają nie tylko warszawiacy, ale też eksperci. „Tetka” otrzymała nagrodę w konkursie wzornictwa przemysłowego „Dobry Wzór 2018”.

Logo WTP zostało wyróżnione w kategorii „Grafiki użytkowej i opakowań”. Nagrodę podczas uroczystej gali odebrała Katarzyna Strzegowska, Zastępca Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego. „Tetkę” od 25 października do 9 grudnia można oglądać na wystawie „Dobry Wzór 201” w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. Została również umieszczona w katalogu wystawy.

„Dobry Wzór” to pierwsza w Polsce nagroda za wzornictwo. W tym roku do rywalizacji w dziewięciu kategoriach zgłoszono 192 produkty i usługi, które oceniane były według różnych kryteriów, m.in.: cechy wizualne, cechy użytkowe, innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania.

Logo Warszawskiego Transportu Publicznego to litera „t”, przypominająca kształtem warszawską syrenkę. Nawiązuje ono w ten sposób do tradycyjnego symbolu stolicy Polski, jednocześnie cechując się nowoczesną formą.

Symbol WTP widnieje na wszystkich autobusach, tramwajach, pociągach metra oraz warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej, Punktach Obsługi Pasażerów, biletach czy stacjach rowerów Veturilo.

opublikowano 26 października 2018r.
ostatnia aktualizacja 26 października 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *