Type to search

Młodzi i zdrowie psychiczne w zmieniającym się świecie

Podziel się

W wydarzeniu udział weźmie Włodzimierz Paszyński, zastępca prezydent Warszawy.
W tym roku eksperci Światowa Organizacja Zdrowia Psychicznego chcą skupić uwagę na zdrowiu psychicznym młodzieży oraz młodych dorosłych tzn. osób w wieku od 14 do 28 roku życia.

Na ogół w tym przedziale wiekowym następują największe zmiany zarówno w życiu zewnętrznym, jak i w kształtującej się osobowości człowieka. W świecie, w którym młody człowiek stale narażony jest na duży poziom stresujących czynników (dążenie do bycia najlepszym, do posiadania więcej, konieczność utrzymania szybkiego tempa życia, samotność, brak zgody na porażki, na smutek, niepewność, czy lęk,) łatwiej o zagubienie, czy o zaburzenia zdrowia psychicznego. Zadaniem całej społeczności jest chronienie i wspieranie młodych ludzi w osiąganiu ich stabilnej sytuacji życiowej, w tym też ich sytuacji emocjonalnej.

Prelegenci omówią m.in. takie tematy jak: „Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży współcześnie”, „Uczeń ze specjalnymi potrzebami w szkole”, „Jak pomóc młodzieży dbać o zdrowie psychiczne i przeciwdziałać stygmatyzacji – doświadczenia europejskie a nasza rzeczywistość”, „Czy dzieci mają prawo do zdrowia psychicznego?”.
Akredytacje prasowe nie są wymagane.
Patronami wydarzenia są konsultanci: wojewódzki w dziedzinie psychiatrii, psychologii klinicznej, pielęgniarstwa psychiatrycznego oraz Polskie Towarzystwo na rzecz Psychologicznego i Społecznego podejścia do Psychoz.

W załączeniu program forum.