Type to search

Muzyczny finał „Zimy w mieście”

Podziel się

W piątek, 8 lutego, o godz. 13.00 (centrum konferencyjne Muzeum Polin, ul. Anielewicza 6) zapraszamy przedstawicieli mediów na „Muzyczną podróż przez cztery pory roku”. Widowisko przygotowane przez uczestników Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych zwieńczy program „Zima w mieście”.

Młodych gości zgromadzonych na widowni przywita Renata Kaznowska, wiceprezydentka Warszawy.
Przedstawicieli mediów prosimy o przybycie do muzeum do godziny 12.45, wejście główne. Spektakl trwa około 80 minut.

Feryjne Otwarte Spotkania Artystyczne
Tradycyjnie Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej (SCEK) na dwa tygodnie zimowej przerwy stało się siedzibą projektu FOSA, czyli Feryjnych Otwartych Spotkań Artystycznych adresowanych do dzieci i młodzieży pozostających w czasie ferii w Warszawie.

Zwieńczeniem projektu będzie spektakl „Muzyczna podróż przez cztery pory roku”, w którym wystąpi 100 uczestników warsztatów artystycznych. Musical  jest opowieścią o rodzinie, przyjaźni i radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu. Scenariusz powstał na kanwie piosenek skomponowanych przez Krystynę Kwiatkowską. Reżyserem i autorem scenariusza jest Cezary Domagała.
Premiera widowiska będzie też finałem akcji „Zima w mieście”. Na widowni centrum konferencyjnego Muzeum Polin (ul. Anielewicza 6) zasiądzie młodzież z feryjnych placówek edukacyjnych (widowisko biletowane).

Pierwszy tydzień „Zimy w mieście”
Jak co roku program „Zima w mieście” cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w pierwszym tygodniu ferii (28 stycznia – 1 lutego) tysiące młodych warszawiaków wzięło udział w zajęciach edukacyjnych, naukowych, kulturalnych i sportowych. Ze 110 feryjnych placówek edukacyjnych (FPE) w ciągu pierwszego tygodnia zimowej przerwy skorzystało 7 697 uczniów.

Łącznie młodzi warszawiacy odwiedzili placówki 31 316 razy, co oznacza, że każdego dnia z FPE korzystało średnio blisko 6,3 tys. dzieci. Do czwartku, 7 lutego, do udziału w programie zapisało się ponad 10 tys. dzieci. Nadal trwa rekrutacja. Zapisy prowadzone są przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń, który dostępny jest tutaj.
Szczegółowe informacje na temat programu „Zima w mieście” dostępne są na stronie www.edukacja.warszawa.pl.
Patronami medialnymi „Zimy w mieście” są Radio ESKA oraz Super Express.