Type to search

Nowa wiata w Wilanowie

Podziel się

Nowa wiata w Wilanowie

Nowa wiata w Wilanowie

Kolejny projekt z budżetu partycypacyjnego zrealizowany. Pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego w Wilanowie mogą już korzystać z nowej wiaty przystankowej przy ul. Sytej.

Zarząd Transportu Miejskiego zrealizował projekt z edycji budżetu partycypacyjnego na 2018 r. Zakładał on ustawienie wiaty przystankowej na przystanku Glebowa 02 w kierunku pętli Wilanów. Wcześniej chodnik w tym miejscu był na to za wąski. Niezbędne było więc poszerzenie peronu. Teraz pasażerowie korzystający z przystanku chronieni będą przed deszczem, śniegiem, wiatrem, ostrym słońcem i innymi niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Realizacja tego przedsięwzięcia możliwa była dzięki zaangażowaniu mieszkańców Wilanowa. Projekt o nazwie „Wiata przystankowa przy przystanku Glebowa 02 kierunek Wilanów” uzyskał poparcie 353 osób biorących udział w głosowaniu.

W 2018 r., w ramach budżetu partycypacyjnego na ten rok, ZTM zainstalował dodatkowe ławki na przystanku przy ul. Francuskiej oraz wykonał murale z podobiznami wybitnych postaci mających związek z Ursynowem na szybach wind przy stacjach Imielin i Stokłosy. Jeszcze w tym roku pojawią się wiaty przystankowe przy Forcie Bema, a na Ursynowie zbudowany zostanie nowy przystanek. W sierpniu, wspólnie z Tramwajami Warszawskimi, zamontowaliśmy cztery ekrany wyświetlające informacje o odjazdach tramwajów przed stacją metra Centrum. Był to projekt z budżetu partycypacyjnego na 2017 r.

opublikowano 26 października 2018r.
ostatnia aktualizacja 26 października 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *