Type to search

Nowe tory tramwajowe na ul. Puławskiej

Podziel się

Nowe tory tramwajowe na ul. Puławskiej

Nowe tory tramwajowe na ul. Puławskiej

Trwa modernizacja torowiska tramwajowego i przystanków na ul. Puławskiej między ul. A. Malczewskiego a ul. A.J. Madalińskiego. Na wymienionej wcześniej podbudowie ułożono i zabetonowano już 960 metrów nowych szyn.

Przebudowywane są także perony na przystankach Malczewskiego i Park Dreszera. Nowe perony zostaną przystosowane do wymagań osób niepełnosprawnych. Poziomy nawierzchni przystanków będą dopasowane do wysokości podłogi nowych niskopodłogowych tramwajów. Przy krawędzi peronu nawierzchnia będzie wyposażona w pas ostrzegawczy dla osób niewidomych i słabowidzących.

Remont torowiska na ul. Puławskiej rozpoczął się 9 czerwca. Zawieszone zostały linie tramwajowe 10, 14 i 18, linie 41 i 35 skierowano na trasy objazdowe, a 35 kursuje na trasie wydłużonej. Uruchomiona została również tramwajowa linia uzupełniająca 70 oraz autobusowa Z-4. Więcej informacji na temat zmian w komunikacji związanych z remontem znajduje się tutaj.

W ramach inwestycji powstanie 850 metrów zielonego torowiska o powierzchni ok. 5,8 tys. metrów kwadratowych. Cztery zespoły przystanków, czyli osiem peronów zostanie przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W pasie torowiska będą także nowe przejazdy na drogach dla rowerów oraz nowa nawierzchnia na przejazdach drogowych na skrzyżowaniach.  Dodatkowo, w sierpniu, tramwajarze wymienią szyny na pl. Zbawiciela. Prace zależne od wyłączenia ruchu tramwajowego skończą się na początku września i wtedy wróci ruch tramwajowy na nowe tory. Relację z prac śledzić można na stronie internetowej Tramwajów Warszawskich.

opublikowano 16 lipca 2018r.
ostatnia aktualizacja 16 lipca 2018r.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *