Type to search

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 peronach tramwajowych

Podziel się

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 peronach tramwajowych

Nowe wyświetlacze pojawią się na 14 peronach tramwajowych

Już wkrótce nowe wyświetlacze zostaną zainstalowane na 14 peronach tramwajowych. Tramwaje Warszawskie podpisały umowę na dostarczenie i montaż tablic informacji pasażerskiej.

Na ul. Puławskiej, na 5 przystankach zamontowane zostanie 10 tablic z dynamiczną informacją o odjazdach tramwajów. Również na ul. Marynarskiej jednym rzutem oka pasażerowie będą mogli sprawdzić, za ile minut odjedzie kolejny tramwaj. Na tej ulicy, na 2 przystankach umieszczone zostaną 4 tablice.

Wartość kontraktu, który wykonawca zrealizuje w ciągu 12 tygodni, wynosi ponad 895 tysięcy złotych. Cały zakup obejmuje łącznie 20 tablic.

W całej Warszawie jest już 176 tablic świetlnych z informacją pasażerską. Na 2019 r. Tramwaje Warszawskie zaplanowały montaż łącznie kilkudziesięciu, także na trasach które zostaną zmodernizowane. Pojawią się one m.in. na ul. Grochowskiej, na wszystkich przystankach między ul. Zieleniecką a Rondem Wiatraczna.

Tramwaje Warszawskie zbudowały system dynamicznej informacji pasażerskiej oparty o dokładne pozycje wagonów z systemu GPS. Pokazuje on pozycję wszystkich tramwajów na ulicach Warszawy i wylicza za ile minut na przystanek przyjedzie kolejny pojazd.

Grafiki: Tramwaje Warszawskie

Powiększ zdjęciePowiększ zdjęcie

opublikowano 10 stycznia 2019r.
ostatnia aktualizacja 10 stycznia 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *