Type to search

Nowy rozkład jazdy pociągów

Podziel się

Nowy rozkład jazdy pociągów

Nowy rozkład jazdy pociągów

Od niedzieli, 9 grudnia, zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy na kolei. Zmienią się godziny kursowania pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich.

Aktualne rozkłady jazdy pociągów SKM znaleźć można TUTAJ.

Zmiany uwzględniają prośby pasażerów a także planowane  przez kolejarzy remonty. W rozkładzie linii SKM S1 będzie nowy pociąg. Wyruszy on z Pruszkowa o godzinie 4.43, dzięki czemu osoby rozpoczynające prace o godzinie 6.00 zyskają wygodne połączenie. W dniach 15-16 grudnia kolejarze planują prace na stacji Otwock i niektóre pociągi będą jeździły tylko do stacji Warszawa Falenica lub Warszawa Gocławek.

W rozkładzie linii S2 nowe godziny kursowania związane są ze zmianą połączeń do stacji Warszawa Lotnisko Chopina. Podobnie na linii S3, z tą jednak różnicą, że tu ponadto planowana jest budowa przystanku Warszawa Targówek. Na rozkład linii S9 ma z kolei wpływ kolejny etap remontu mostu Gdańskiego.

Zmienieni się również kursowanie pociągów KM, co zostało uzgodnione z Zarządem Transportu Miejskiego. Pociąg „Łukowianka” będzie kursował na dłuższej trasie do stacji Warszawa Służewiec. Ponadto w godzinach pomiędzy szczytami komunikacyjnymi, dodatkowe pociągi będą jeździły do Błonia i Piaseczna.

Kolejna korekta rozkładu jazdy planowana jest na 9 marca 2019.

opublikowano 5 grudnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 5 grudnia 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *