Type to search

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – zmiany w parkowaniu i ruchu

Podziel się

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – zmiany w parkowaniu i ruchu

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej – zmiany w parkowaniu i ruchu

Obchody 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej będą związane z licznymi zmianami na drogach. Z ruchu zostanie wyłączonych kilkanaście ulic. Będą utrudnienia w ruchu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego.

Oficjalne delegacje zagraniczne będą przybywały do Warszawy w sobotę 31 sierpnia. Szczególne wymogi bezpieczeństwa, a także zmiany związane z organizacją uroczystości 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej będą szczególnie widoczne na drogach. Na wszystkich ciągach komunikacyjnych, którymi przemieszczać się będzie kolumna z gośćmi, a także ulicach poprzecznych (w odległości do 50 m od skrzyżowań ulic lub do pierwszego skrzyżowania), wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania się.

Dodatkowo ulice, którymi poruszać się będzie prezydencka limuzyna, a także drogi krzyżujące się  z nimi, będą zamykane już na półtorej godziny przed planowanym przejazdem. Warszawiaków i gości, którzy od soboty do poniedziałku, 31 sierpnia do 2 września, planowali przemieszczanie się w rejonie wydarzeń planowanej wizyty zachęcamy do wcześniejszego zapoznania ze zmianami.

Zamknięte dla ruchu będą m.in. ulice w rejonie pl. marsz. J. Piłsudskiego i Starego Miasta.  Ograniczenia dotkną także pieszych. Niedostępne będą place marsz. J. Piłsudskiego, Teatralny i Zamkowy. Wygrodzone zostaną także obszary w rejonie hoteli. Droga z Lotniska Chopina, czyli ulice Żwirki i Wigury, Raszyńska i Al. Jerozolimskie nie będą na stałe zamknięte dla ruchu, ale kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w czasie przejazdu kolumn z gośćmi. W trakcie wizyty służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic, np. Al. Jerozolimskich, ul. Marszałkowskiej, al. Jana Pawła II czy al. „Solidarności”.

Szczegóły utrudnień drogowych sprawdzić można TUTAJ.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Zmiany dotyczyć będą również Warszawskiego Transportu Publicznego. Pierwsze wprowadzone zostaną w piątek, 30 sierpnia. Około godziny 20.00 zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Dw. Centralny 01. W zamian autobusy będą się zatrzymywały na tymczasowym przystanku Dw. Centralny 51, który zlokalizowany zostanie około 80 m. za ulicą Emilii Plater. O 130 metrów przeniesiony zostanie również przystanek Spacerowa 04. Zmiana ta zostanie wprowadzona w sobotę, 31 sierpnia, około godz. 8.00

W sobotę około godz. 8.00 służby zamkną ruch na ul. Emilii Plater: po stronie zachodniej na odcinku od ul. Pańskiej do ul. Złotej, a po stronie wschodniej od Al. Jerozolimskich do ul. Świętokrzyskiej. W związku z tym zmienią się trasy autobusów linii: 109, 117, 160 171, 227, 507 oraz linii nocnych: N11, N12, N13, N14, N16, N21, N31, N32, N33, N35, N36, N37, N38, N41, N44, N45, N46, N61, N62, N63, N64, N66, N71, N81, N83, N85, N88 i N91.

Kolejne zmiany zostaną wprowadzone 31 sierpnia o godzinie 22.00. Autobusy i tramwaje nie będą zatrzymywały się na przystankach Stare Miasto 01 i 02. Zamknięte dla ruchu zostaną również ulice: Senatorska, Wierzbowa, Moliera, marsz. F. Focha, pl. marsz. J.  Piłsudskiego, Królewska od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście oraz pl. S. Małachowskiego. Zmienią się trasy autobusów linii: 102, 105, 107, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 400, 503, 518 i N44.

Policja i służby mogą dodatkowo podejmować decyzje o wyłączeniu kolejnych ulic. W przypadku wyłączenia mostu Śląsko-Dąbrowskiego objazdami będą jeździły autobusy linii: 160, 190 i 527 oraz tramwaje linii: 4, 13, 20, 23 i 26.

Pasażerów zachęcamy do podróżowania w tych dniach metrem. W niedzielę oraz w poniedziałek pociągi podziemnej kolei na obu liniach będą kursowały częściej. W rejonie zmian i na większych węzłach przesiadkowych (m.in. przy Dworcu Centralnym, na pl. Bankowym, w centrum) będą informatorzy Zarządu Transportu Miejskiego. Na bieżąco będą przekazywać warszawiakom informacje o zmianach w komunikacji. Informacje o utrudnieniach będą również publikowane na stronie www.wtp.waw.pl oraz na profilu Warszawskiego Transportu Publicznego na portalu Facebook.

W niedzielę i poniedziałek proponujemy także korzystanie z połączeń kolejowych. Wprowadzone będzie wzajemne honorowanie biletów Warszawskiego Transportu Publicznego i przewoźników kolejowych.

Zmiany w Warszawskich Liniach Turystycznych

Statek do Serocka

Statek do Serocka do odwołania będzie odpływał z przystani na Żeraniu. Uwaga! W niedzielę, 1 września autobus dowożący pasażerów statku na Żerań (przystanek Cementownia 02) odjedzie z przystanku Metro Marymont 02. Autobus zostanie podstawiony o godz. 8.45 i odjedzie ok. godz. 9 (przejazd na podstawie biletu na rejs).

Autobus pojedzie trasą: METRO MARYMONT –  J. Słowackiego – al. Armii Krajowej – most gen. S. Grota-Roweckiego – Modlińska – Płochocińska – CEMENTOWNIA.

Po zakończonym rejsie autobus w kierunku Metra Marymont (przystanek Metro Marymont 01) odjedzie ok. godz. 18.00 z przystanku Cementownia 01.  Na trasie przejazdu autobusu wszystkie przystanki będą obowiązywały na żądanie.

Linia tramwajowa T

W niedzielę 1 września kursowanie linii tramwajowej T zostanie zawieszone.

Linia tramwajowa 36

W niedzielę 1 września tramwaje linii 36 będą kursowały trasą zmienioną: METRO MARYMONT – J. Słowackiego – pl. T. W. Wilsona – A. Mickiewicza – gen. W. Andersa – Międzyparkowa – Z. Słomińskiego – most Gdański – S. Starzyńskiego – rondo S. Starzyńskiego – Jagiellońska – Ratuszowa – Targowa – 11 Listopada – Stalowa – Środkowa – Wileńska – CZYNSZOWA (powrót: Czynszowa – Stalowa).

Linia autobusowa 100

W niedzielę 1 września kursowanie linii autobusowej 100 zostanie zawieszone.

Linia autobusowa 400

W niedzielę 1 września – w zależności od zamknięcia dla ruchu wybranych ulic –  autobusy linii 400 mogą zostać skierowane na trasy objazdowe:

POWĄZKI-CM.WOJSKOWY -…- Bonifraterska – Konwiktorska – R. Sanguszki  – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Al. Jerozolimskie – rondo Ch. de Gaulle’a -…- POWSIN-PARK KULTURY

POWĄZKI-CM.WOJSKOWY -…- Bonifraterska – Konwiktorska – R. Sanguszki  – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Solec – Trasa Łazienkowska – L. Waryńskiego – Goworka – Spacerowa – Belwederska – …- POWSIN-PARK KULTURY.

opublikowano 27 sierpnia 2019r.
ostatnia aktualizacja 30 sierpnia 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *