Type to search

Odbiór śmieci z terenu Mokotowa

Podziel się

Miasto stołeczne Warszawa stale monitoruje sytuację związaną z odbiorem odpadów komunalnych na terenie dzielnicy Mokotów. W terenie są pracownicy Biura Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Urzędu Dzielnicy Mokotów kontrolujący realizację umowy przez MPO, które od 1 sierpnia jest odpowiedzialne za odbiór odpadów z tej dzielnicy.

Na terenie Mokotowa codziennie od godz. 6.00 do 22.00 pracuje kilkadziesiąt samochodów specjalistycznych do odbioru odpadów, wspieranych przez mniejsze pojazdy i 2 załogi interwencyjne. Do 8 sierpnia tylko z terenu Mokotowa MPO odebrało 1 000 ton odpadów komunalnych.

W związku z dużą liczbą zgłoszeń dotyczących przepełnienia pojemników oraz wprowadzeniem korekt harmonogramów przez nowego usługodawcę nastąpiło spiętrzenie się w krótkim okresie dużej liczby odbiorów w trybie interwencyjnym. Wszystkie zgłoszenia, które otrzymuje Miejskie Centrum Kontaktu Warszawa 19115 są niezwłocznie podejmowane, a ich realizacja przez spółkę MPO jest na bieżąco kontrolowana przez Biuro Gospodarki Odpadami Komunalnymi. Zapewniamy, że wszystkie zostaną zrealizowane.

Ze względu na panujące upały spółka MPO odbiera odpady zarówno w terminach wskazanych w harmonogramach, jak również w weekendy. W najbliższy weekend na terenie Mokotowa pojawi się ponad 40 dodatkowych samochodów odbierających zalegające odpady. 

Przepraszamy za niedogodności. W przypadku zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości prosimy o informację za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115  Urzędu m.st. Warszawy. Zespół konsultantów odpowiada na pytania i zgłoszenia mieszkańców (również te dotyczące nieprawidłowości w odbiorze odpadów) poprzez aplikację mobilną, stronę internetową, czat, e-mail oraz telefon.

Poprzedni Artykuł
Następny Artykuł