Type to search

Plac Krasińskich otwarty. Zmiany na Senatorskiej w piątek

Podziel się

Prace na pl. Krasińskich są już na ostatniej prostej. Zakończyły się roboty związane z układaniem nowej nawierzchni jezdni, niemal gotowy jest chodnik po stronie Sądu Najwyższego. Kilka tygodni temu warszawscy drogowcy wyremontowali też skrzyżowanie placu z ulicami Świętojerską i Bonifraterską. Przed nimi jeszcze remont chodnika po stronie parku, który do tej pory służył jako roboczy wjazd do parkingu podziemnego. Dzięki takiemu zaawansowaniu robót możliwe było otwarcie placu dla ruchu.

Kolejną zmianą będzie zamknięcie skrzyżowania ul. Miodowej i Senatorskiej, to skrzyżowanie zostanie wkrótce wyłączone z ruchu. Według harmonogramu skrzyżowanie miało zostać zamknięte w poniedziałek, 9 lipca, rano. Ze względu na Szczyt Przewodniczących Parlamentów Europy Środkowej i Wschodniej oraz Zgromadzenia Narodowego wykonawca nie mógł jednak wprowadzić pełnej czasowej organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu.  Niezbędne są prace uzupełniające, które wykonawca robót będzie mógł wprowadzić po zakończonym spotkaniu unijnym, które odbędzie się na Zamku Królewskim w najbliższym tygodniu. Jak zadeklarował wykonawca, skrzyżowanie zostanie wyłączone z ruchu w chwili, kiedy nie będzie to powodować dodatkowych utrudnień dla mieszkańców i kierowców.

Z podobnych przyczyn przesunięte zostało wprowadzenie zmian w ruchu na ul. Łodygowej. W piątek, 6 lipca, planowano przełożenie ruchu na nowo wybudowaną jezdnię. Wykonawca musi jednak wprowadzić poprawki i wówczas możliwe będzie wprowadzenie wszystkich zmian.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco, z odpowiednim wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia związane ze zmianą terminu zamknięcia skrzyżowania.