Type to search

Próba defilady wojskowej na Wisłostradzie

Podziel się

Próba defilady wojskowej na Wisłostradzie

Próba defilady wojskowej na Wisłostradzie

3 maja Wisłostradą przemaszeruje defilada poddziałów i pojazdów wojskowych. Poprzedzi ją nocna próba generalna. W jej trakcie, od soboty, 27 kwietnia od godz. 20.00 do niedzieli, 28 kwietnia do godz. 8.00, Wisłostrada będzie zamknięta od mostu gen. S. Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego. 

Święto Narodowe Trzeciego Maja wojskowi uczczą paradą. W czasie próby defilady, czyli od soboty, 27 kwietnia, od godz. 20.00 do niedzieli, 28 kwietnia do godz. 8.00 zamknięte dla ruchu (w obydwu kierunkach) samochodów i rowerów będą ulice:

  • Wisłostrada (ulice Wybrzeże Gdyńskie, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wioślarska i Solec) od mostu gen. S. Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego oraz wjazdy na nią (odcinki ulic: Z. Krasińskiego, R. Krajewskiego, Wenedów, R. Sanguszki, Boleść, Grodzka, Nowy Zjazd, Karowa, Ludna, Wilanowska i Górnośląska),
  • Zakroczymska i J. Jeziorańskiego od ul. Szymanowskiej do Muzeum Katyńskiego,
  • Mostowa od ul. Bugaj do ul. Freta oraz Wodna i P.A. Steinkellera,
  • Lipowa od ul. Browarnej do ul. Wybrzeże Kościuszkowskie,
  • Dobra od ul. Karowej do ul. Lipowej,
  • Wiślana i Gęsta od ul. Browarnej do ul. Dobrej,
  • Wybrzeże Kościuszkowskie pomiędzy tunelem Wisłostrady a ul. Lipową.

Szczegółowe informacje na temat ulic, które zostaną zamknięte dla ruchu, znaleźć można tutaj.

W czasie próby autobusy linii 105 pojadą ulicami Tamka, Wybrzeże Kościuszkowskie i Zajęczą do tymczasowego przystanku Metro Centrum Nauki Kopernik. Autobusy linii 114 będą kursowały Trasą AK i ul. J. Słowackiego. Podobną trasą pojadą również autobusy linii 118, ale od pl. T.W. Wilsona – razem ze 185 – będą jeździły ulicami A. Mickiewicza, gen. W. Andersa i Marszałkowską. Autobusy linii 127 pojadą ul. L. Kruczkowskiego i zawrócą za wiaduktem mostu Józefa Poniatowskiego. Linia 166 będzie kursowała ulicami Nowy Świat i Al. Jerozolimskie. Autobusy linii 171, jadące w kierunku przystanku Legia-Stadion, pojadą prosto ul. Rozbrat do Łazienkowskiej. Nocne N16 i N66 będą kursowały al. „Solidarności” i ul. Marszałkowską.

Organizacja próby wymusi również czasowe zamknięcia mostów. W niedzielę, 28 kwietnia, w godz. 0.01-8.00 zamknięty dla pieszych i rowerzystów będzie dolny poziom mostu Gdańskiego. W tym czasie na moście nie będą zatrzymywały się również tramwaje. Ponadto, w godz. 14.00-15.00 w sobotę, 27 kwietnia, a także w niedzielę, 28 kwietnia, całkowicie zamknięte dla ruchu samochodów, pieszych i rowerów będą mosty Gdański i Śląsko-Dąbrowski. Autobusy linii 160, 190, i 527 zostaną skierowane  na trasy skrócone, natomiast linii 409 będą jeździły objazdem wytyczonym ulicami: Jagiellońska – most gen. S. Grota-Roweckiego – al. Armii Krajowej – J. Słowackiego – ks. J. Popiełuszki – al. Jana Pawła II. Autobusy linii 227 i 500 po stronie praskiej będą zawracały na rondzie Starzyńskiego, natomiast ich kursowanie na lewym brzegu będzie zawieszone.

Główna defilada rozpocznie się w piątek 3 maja, o godz. 13.00. Analogicznie, jak w czasie próby, zmiany w ruchu zostaną wprowadzone od czwartku, 2 maja, od godz. 23.00 i potrwają do piątku, 3 maja, do godz. 18.00.

W trakcie trwania próby, a także uroczystości policja i służby państwowe mogą operacyjnie zdecydować o wyłączeniu z ruchu także innych ulic.

Fot. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Zobacz schemat

opublikowano 24 kwietnia 2019r.
ostatnia aktualizacja 24 kwietnia 2019r.

Poprzedni Artykuł

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *