Type to search

Świąteczny nastrój z metrem i tramwajami

Podziel się

Świąteczny nastrój z metrem i tramwajami

Świąteczny nastrój z metrem i tramwajami

W tym roku świąteczne dekoracje ponownie widoczne są nie tylko na ulicach Warszawy, ale również pod ziemią. W mikołajki, 6 grudnia, na tory wyruszyły dwa świąteczne pociągi metra oraz specjalny, świąteczny tramwaj. Warszawiacy będą mogli się nimi przejechać aż do 6 stycznia.

– Warszawianki i warszawiacy w ubiegłym roku bardzo ciepło przyjęli pomysł świątecznego udekorowania składu metra. Mieliśmy wiele pytań czy i w tym roku ten projekt zostanie powtórzony. Widząc jak dużym zainteresowaniem cieszył się pociąg nie mogliśmy postąpić inaczej. W tym roku świąteczne składy pojawią się na obu liniach podziemnej kolei – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Składy przyozdobione dekoracjami związanymi z Bożym Narodzeniem pojawiły się zarówno na linii M1, jak i M2 podziemnej kolei. Można je spotkać od 6 grudnia do 6 stycznia. Będą kursowały codziennie od około godz. 7.00 do 20.00.

Na wagonach pociągu Inspiro, który kursuje po centralnym odcinku drugiej linii metra, oprócz typowo świątecznych ozdób znajdują się także warszawskie motywy: Syrenka, most Świętokrzyski, Kolumna Zygmunta i Stare Miasto.

Przejazd całą linią M1 zajmuje około 39 minut. Na tej linii świątecznym pociągiem jest skład serii 81. Druga linia podziemnej kolei to obecnie 7 stacji i około 6 km długości. Całą trasę M2 można obecnie przejechać w 11 minut. Świątecznym pociągiem na tej trasie jest skład Siemens Inspiro. Każdy z pociągów może jednorazowo przewieźć około 1200 pasażerów. Pociągi nie będą wymieniane pomiędzy liniami.

Zapraszamy do tramwaju

Po stołecznych ulicach jeździ także świąteczny tramwaj. Specjalny, przyozdobiony wagon typu 120Na o numerze bocznym 3174 będzie jeździć po ulicach Warszawy przez cały miesiąc.

Trasy, na których można spotkać świąteczny tramwaj:

  • 6-9 grudnia – linia 24, trasa: Nowe Bemowo – Gocławek
  • 10-16 grudnia – linia 10, trasa: Os. Górczewska – Wyścigi
  • 17-23 grudnia – linia 9, trasa: Gocławek – P+R al. Krakowska
  • 24-30 grudnia – linia 24, trasa: Nowe Bemowo – Gocławek
  • 31 grudnia – 6 stycznia – linia 20, trasa: Żerań FSO – Boernerowo

Oprócz tego w najbliższe dwa weekendy: 8-9 grudnia i 15-16 grudnia na ulice Warszawy wyjedzie Świąteczny Tramwaj z Radiem Kolor, w którym będzie mobilne studio, a mieszkańcy stolicy będą mogli składać życzenia świąteczne na antenie.

opublikowano 7 grudnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 7 grudnia 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *