Type to search

Trwają porządki na przystankach

Podziel się

Kompleksowe sprzątanie pętli autobusowej przy Dworcu Centralnym obejmuje mycie chodników, ławek, koszy na śmieci, słupów podtrzymujących zadaszenia oraz samych zadaszeń. Duże szklano-stalowe konstrukcje umiejscowione są nad peronami autobusowymi – ich mycie z użyciem podnośnika wymagało czasowej zmiany organizacji ruchu na przystankach.

Takie gruntowne porządki przeprowadzane są kilka razy do roku. Około 1000 małych wiat na przystankach autobusowych i tramwajowych w całej Warszawie kompleksowo czyszczone jest drugi raz w tym sezonie. Dokładnie myte są szyby, usuwane są nielegalne ogłoszenia i pseudograffiti, czyszczone są również gabloty i ławki.

Każdy z 4,3 tys. przystanków Warszawskiego Transportu Publicznego sprzątany jest z częstotliwością od codziennie do raz na tydzień. Przystanki sprzątane są również interwencyjnie, po zgłoszeniu takiej potrzeby przez kontrolerów Zarządu Oczyszcznania Miasta, Zarządu Transportu Miejskiego lub warszawiaków – lokalizacje wymagające sprzątnięcia można zgłaszać za pośrednictwem Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115.

Film z mycia zadaszenia nad pętlą autobusową przy Dworcu Centralnym można zobaczyć tutaj.

Poprzedni Artykuł