Type to search

„Trzydzieści sześć” także w piątki

Podziel się

Warszawskie Linie Turystyczne

„Trzydzieści sześć” także w piątki

„Trzydzieści sześć” także w piątki

Warszawskie Linie Turystyczne

„Trzydzieści sześć” także w piątki

Czy jechałeś już „trzydziestką szóstką”? Nie? To zapraszamy. Od piątku – 12 lipca, tramwaje będą wyjeżdżały na warszawskie ulice w piątki, soboty, niedziele i święta.

Przejażdżki „parówką” lub „akwarium” z Ochoty na Żoliborz cieszą się dużą popularnością. Dlatego od najbliższego piątku – 12 lipca – tramwaje Warszawskiej Linii Turystycznej będą kursowały nie tylko w weekendy, ale także w piątki.

Już w najbliższy piątek można wybrać się na przejażdżkę na trasie: Pl. G. Narutowicza – Filtrowa – Nowowiejska – pl. Zbawiciela – Marszałkowska – gen. W. Andersa – A. Mickiewicza – pl. T. W. Wilsona – J. Słowackiego – Metro Marymont. Tramwajem można dojechać m.in. do: zabytkowego Zespołu Stacji Filtrów, Pałacu Kultury i Nauki, Ogrodu Saskiego i budynku PAST-y, o który podczas Powstania Warszawskiego toczyły się zacięte walki.

W piątek, pierwszy tramwaj  linii 36 wyruszy z placu G. Narutowicza o godzinie 12.24, a ostatni o 20.42. W przeciwną stronę, czyli z Metra Marymont pierwszy tramwaj wyjedzie o godzinie 11.35, a ostatni o 20.19. Tramwaje będą kursowały co około pół godziny, a przejazd całej trasy zajmie około 35 minut.

Linia tramwajowa 36 jest jedną z atrakcji Warszawskich Linii Turystycznych. Została uruchomiona po raz pierwszy w tym roku. Łączy Ochotę z Żoliborzem, jednocześnie przejeżdżając malowniczą ulicę Filtrową, Marszałkowską z socrealistyczną Marszałkowską Dzielnicą Mieszkaniową oraz żoliborskimi ulicami z modernistyczną zabudową. Do obsługi linii skierowano zabytkowe tramwaje 13N, zwane „parówkami” oraz tramwaje 105Na „akwaria”. Tramwaje linii 36 będą kursowały do 15 września.

W tramwajach linii 36 obowiązują wszystkie bilety z taryfy ZTM.

Szczegółowe informacje o linii 36 i pozostałych Warszawskich Liniach Turystycznych są dostępne tutaj

Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej i dzielnica Mokotów zachęcają także do weekendowej przejażdżki specjalną linią tramwajową „M” jak Mokotów. Zabytkowe tramwaje obsługują trasę: Pl. G. Narutowicza – Filtrowa – Nowowiejska – Marszałkowska – Puławska – Metro Wilanowska – Puławska – J. P. Woronicza – Wołoska – Marynarska – PKP Służewiec – Marynarska – Wołoska – Rakowiecka – al. Niepodległości – Nowowiejska – Filtrowa – Pl. G. Narutowicza. O historii Mokotowa podczas przejażdżki opowie przewodnik. Przejazd jest bezpłatny. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

 

opublikowano 11 lipca 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *