Type to search

W poniedziałek wróciły tramwaje na wyremontowane tory na Grochowskiej

Podziel się

W poniedziałek wróciły tramwaje na wyremontowane tory na Grochowskiej

W poniedziałek wróciły tramwaje na wyremontowane tory na Grochowskiej

Od poniedziałku 16 września na ulicę Grochowską wróciły tramwaje linii 3, 6, 22 i 26. Tramwaje Warszawskie zakończyły główne prace remontowe torowiska na tej ulicy.

W poniedziałek na swoje normalne trasy wróciły:

  • linia 3: ANNOPOL – GOCŁAWEK,
  • linia 6: METRO MŁOCINY – GOCŁAWEK,
  • linia 22: PIASKI – WIATRACZNA,
  • linia 26: KOŁO – WIATRACZNA;

Przestały jeździć tramwaje zastępczej linii 73 i autobusy Z-6. Po otwarciu ruchu na Grochowskiej tramwajarze będą prowadzili jeszcze dalsze prace wzdłuż torowiska i na peronach. 

Tramwaje Warszawskie torowisko na ul. Grochowskiej wyremontowały kompleksowo. Nowa jest cała konstrukcja torowiska (w sumie ułożonych jest 9 km nowych szyn), przebudowanych 12 przystanków – platformy są wyższe i szersze, co sprawia, że teraz są przyjazne osobom z niepełnosprawnościami i opiekunom dzieci w wózkach. Jest bezpieczniej – na wszystkich przejściach dla pieszych tramwajarze wybudowali lub wyremontowali sygnalizacje świetlne.

Zbudowali także dodatkowe dojścia do przystanków, które pozwolą na skrócenie drogi do najbliższych pasów. Ulica stanie się także bardziej zielona – wiosną na torowisku rozłożone zostaną rozchodniki (czyli takie rośliny, które są na torowisku na ul. Obozowej), posadzone drzewa i krzewy.

opublikowano 13 września 2019r.
ostatnia aktualizacja 16 września 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *