Type to search

Wielki Warszawski Weekend Rowerowy

Podziel się

Wielki Warszawski Weekend Rowerowy

Wielki Warszawski Weekend Rowerowy

W sobotę i niedzielę, 15 i 16 czerwca, w Wilanowie odbędzie się Wielki Warszawski Weekend Rowerowy. Jego częścią będzie m.in. Maraton Rowerowy Lang Team, a także wyścig kolarzy amatorów Fiat Lang Team Race. Będa zmiany w funkcjonowanu komunikacji miejskiej.

W czwartek, 13 czerwca, w godz. 20.30-23.00, ulicami Śródmieścia, Żoliborza, Bemowa, Woli i Ochoty przejadą uczestnicy NightSkating Warszawa. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.

Zawody kolarskie

Uczestnicy Maratonu Rowerowego Lang Team wystartują w sobotę, 15 czerwca, o godz. 11.00. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: S. Kostki Potockiego – Z. Vogla – Ruczaj – Rosy – Prętową – Sągi i dalej ulicami na terenie Kępy Okrzewskiej, Kępy Oborskiej i Obórek, następnie powrót ulicami: Wał Zawadowski – Prętową – Rosy – Ruczaj – Z. Vogla – Przyczółkową. Trasa zawodów będzie zamykana jedynie okresowo na czas przejazdu kolarzy w godz. 11.00-16.30. W tym czasie mogą być utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: 163, 164, 264 i L16.

Kolarze biorący udział w wyścigu Fiat Lang Team Race wystartują w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 11.00. Trasa przejazdu będzie prowadziła ulicami: Przyczółkową i Ł. Drewny (jezdnie w kierunku centrum) – Rosochatą – Wiechy i dalej drogami na terenie gminy Konstancina-Jeziorna: nr 721, 712 i 868 i powrót ulicami: Wiechy – Rosochata – Ł. Drewny i Przyczółkową (jezdnie w kierunku centrum). Na trasie przejazdu mogą nastąpić chwilowe wstrzymania ruchu i utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: 264, 742, L14, L15, L16, L21, L28 i L42.

Tego samego dnia sprzed PGE Narodowego rowerzyści, rolkarze i osoby poruszające się na hulajnogach przejadą na plażę Wilanów. Start o godz. 10.00 z okolic bramy nr 2, od strony ronda Waszyngtona. Trasa została wyznaczona: most Józefa Poniatowskiego i dalej Al. Jerozolimskimi i ulicami: Nowy Świat – pl. Trzech Krzyży – Al. Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu – al. J.Ch. Szucha – pl. Unii Lubelskiej – Puławska – Goworka – Belwederska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska. Na trasie przejazdu mogą występować chwilowe zatrzymania w ruchu pojazdów komunikacji miejskiej.

opublikowano 13 czerwca 2019r.
ostatnia aktualizacja 13 czerwca 2019r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *