Type to search

Wiślana Super Buda 2 – darmowe warsztaty na plaży

Podziel się

Wiślana Super Buda 2 zaprasza już po raz ósmy. W najbliższą sobotę, 7 lipca, o godz. 10.45 najmłodsi warszawiacy spotkają się na plaży, obok Stadionu Narodowego, aby poznawać wiślane żaby i projektować nadrzeczną przestrzeń. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Warsztaty prowadzone w ramach Polskiego Wiślanego Uniwersytetu Dzieci to nauka połączona z zabawą. Najmłodsi warszawiacy, w wieku 5-12 lat, wspólnie z naukowcami z takich uczelni jak Uniwersytet Warszawski czy Politechnika Warszawska, poznają ciekawostki z różnych dziedzin życia. Lipcowe zajęcia poświęcone będą przyrodzie i fizyce.

W pierwszej części spotkania dzieci odkrywać będą tajemnicy żab, które żyją na brzegach Wisły. Najmłodsi dowiedzą się m.in. dlaczego Warszawa potrzebuje płazów oraz gdzie w stolicy można usłyszeć ich rechot. Druga połowa będzie poświęcona projektowaniu przestrzeni miejskiej. Prowadzący zadbają, aby prace były nie tylko atrakcyjne, ale także zgodne z prawami fizyki. Dzieci będą mogły uruchomić wyobraźnię, zamienić się w małych architektów i zaproponować wygląd nadwiślańskich miejsc do zabawy.

Bezpłatne warsztaty edukacyjne organizowane są przez fundację AVE, dzięki finansowemu wsparciu m.st. Warszawy. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść, ale organizatorzy zachęcają do potwierdzania obecności poprzez wysłanie e-maila na adres: avetki@wp.pl. Więcej informacji tutaj.