Type to search

WOŚP – konferencja prasowa

Podziel się

W wydarzeniu udział wezmą: Jurek Owsiak, prezes zarządu Fundacji WOŚP, Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy oraz przedstawiciele partnerów 27. Finału.

Podczas konferencji w finałowym studio WOŚP przed Pałacem Kultury i Nauki podsumowane zostaną przygotowania do 27. Finału, a także poznamy najważniejsze informacje związane z nadchodzącym wydarzeniem, w tym działania towarzyszące. Z tego samego studia w niedzielę będzie transmisja telewizyjna 27. Finału WOŚP.  

Na wydarzenie obowiązują akredytacje za pośrednictwem bazy mediów WOŚP.
Na konferencji nie będą obowiązywały identyfikatory. Wejście na konferencję będzie od strony ul. Marszałkowskiej, na hasło „Konferencja prasowa WOŚP”. Organizatorzy nie zapewniają parkingu.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce, została założona w 1993 r. i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny.

Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN. 27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia 2019 r., a jego celem będzie pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy będzie kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbędzie się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20.00 tradycyjnie niebo rozświetli „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Więcej informacji:

Anna Michałowska
Biuro Prasowe Fundacji WOŚP

anna.michalowska@wosp.org.pl, tel. 730 840 860