Type to search

Zielone torowiska – startuje pilotaż

Podziel się

Zielone torowiska – startuje pilotaż

Zielone torowiska – startuje pilotaż

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg, który wyłoni wykonawcę zielonych torowisk wzdłuż ulicy Filtrowej i Nowowiejskiej oraz 11 Listopada. 

O realizacji tych inwestycji zdecydowali mieszkańcy Warszawy, którzy zagłosowali na nie w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2018. Zwycięzca przetargu przygotuje dokumentację projektową, a później również założy zieleń w torowiskach i będzie ją pielęgnował.

Zielone torowiska powstaną w dwóch miejscach. Na Ochocie, wzdłuż ulicy Filtrowej, L. Krzywickiego i Nowowiejskiej od Sz. Zimorowicza do zespołu przystankowego Nowowiejska oraz na Pradze-Północ, wzdłuż ulicy 11 listopada od Targowej do zespołu przystankowego Inżynierska.

Na torowiskach pojawią się  różne gatunki wolnorosnącej trawy, o podwyższonej odporności na niskie temperatury i warunki miejskie oraz rozłożone zostaną maty rozchodnikowe (czyli maty z roślinami z rodzaju rozchodnikowych). Pielęgnacja torowisk będzie obejmowała m.in. podlewanie, nawożenie, koszenie trawy.

To będzie program pilotażowy. Porównane zostaną różne warianty takiej zielonej zabudowy. Wyniki mają dać odpowiedź, które gatunki roślin najlepiej sprawdzają się na zielonych torowiskach podsypkowych czyli z tłuczniem oraz będą stosowane w przyszłości.

Całość prac powinna zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 roku. Termin składania ofert upływa 30 sierpnia o godzinie 11.00.

fot. L. Peczyński

opublikowano 24 sierpnia 2018r.
ostatnia aktualizacja 24 sierpnia 2018r.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *