Naprawiamy wieże audio, magnetowidy VHS, TV, amplitunery, radia, magnetofony, odtwarzacze CD.
Zbiory Izby Pamięci im. płk. Kuklińskiego mogą zostać przekazane innym podmiotom? Jest to jeden z pomysłów Miasta na sprawę prof. Szaniawskiego i jego muzeum.
Plac Zamkowy warszawskiego Starego Miasta Burmistrz dzielnicy Śródmieście ma wznowić negocjacje z prof. Szaniawskim opiekującym się Izbą Pamięci im. płk. Kuklińskiego. Miasto chciałoby doprowadzić do porozumienia w sprawie ceny za najem lokalu na starym mieście gdzie zlokalizowane jest muzeum. Nie jest to jednak - jak dowiedział się eKurjer Warszawski - jedyny rozważany przez urzędników scenariusz.
Pikanterii całej sprawie dodają okoliczności w jakich zdecydowano się podjąć rozmowy z kustoszem muzeum. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz osobiście rozmawiała na ten temat z burmistrzem Wojciechem Bartelskim (PO) i w następstwie tej rozmowy zaproszono prof. Szaniawskiego do rozmów.
Taką decyzję podjęto pomimo tego, że profesor Szaniawski dostał już pisemne wypowiedzenie umowy najmu z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia. O czym pisaliśmy w: Izba Kuklińskiego jednak zostanie? Przepisy już nie przeszkadzają.
Jakie są pomysły Miasta na rozwiązanie sprawy lokalu na starym mieście i jak urzędnicy komentują nadzwyczajnie zmienny przebieg sprawy Szaniawskiego? - Negocjacje są rutynową procedurą, nie zamykają one drogi do rozważenia innych rozwiązań. Jednym z nich jest niższa stawka za powierzchnię piwnic lub dochodzenie do proponowanej stawki krocząco. Inną jest możliwość przekazania zbiorów miejskim jednostkom kultury czy muzeom. Ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły. - poinformowała eKurjer Warszawski Urszula Majewska z Wydziału Organizacyjnego Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.
Przekazanie zbiorów "innym jednostkom kultury" mogłoby oznaczać tak naprawdę likwidację Izby Pamięci Kuklińskiego w dotychczasowej formie. Sprawa nie jest więc przesądzona - pomimo interwencji Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Komentarze (1)
jakby nie patrzeć to i tak zawsze wyjdzie zdrajca