Type to search

Poznaj korzyści wszczepienia implantów zębowych

Podziel się

Czym zajmuje się implantologia?

Utrzymywanie higieny jamy ustnej i częste przeglądy w gabinecie stomatologicznym to czynności, które powinniśmy systematycznie podejmować, jeśli zależy nam na zdrowym i pięknym uśmiechu. W wyniku nieszczęśliwych wypadków albo nieleczonych chorób możemy jednak ząb utracić. Sposobem na poprawienie wyglądu naszego uśmiechu jest w tym przypadku wstawienie implantu.

Technologia implantologiczna rozwija się coraz bardziej, dzięki czemu nawet te osoby, które utraciły zęby wiele lat temu, mogą poddać się zabiegowi wstawieniu implantów. Jest to również rozwiązanie dla tych osób, u których zdiagnozowany został zanik tkanki kostnej związany z upływem czasu. Nowoczesna implantologia dąży jednak do tego, by jak najdłużej zachować naturalne zęby i ich naturalną strukturę. Zabieg przeprowadza się bez konieczności szlifowania zębów sąsiadujących. W przypadku zdiagnozowania zaniku tkanki kostnej istnieją rozliczne metody jej odbudowy (materiały kościozastępcze,komórki macierzyste, czynniki wzrostu)

Zalety wstawienia implantów

Uzupełnienie braków w uzębieniu niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków dla stanu całego naszego uzębienia. Wstawienie implantu nie tylko nie narusza sąsiadujących z nim zębów, ale też zwiększa ich trwałość. Po usunięciu zęba tkanka kostna w sposób naturalny zaczyna zanikać, a wstawienie implantu to doskonały sposób na jej utrzymanie. Dodatkową zaletą implantów jest też ich odporność na zmiany próchniczne. Tytanowe zamienniki są odporne na działanie bakterii, które wywołują tę jedną z najczęściej spotykanych chorób zębów.

Implant w przypadku braku jednego zęba

Aby nie osłabiać sąsiadujących zębów, warto uzupełnić brak w szczęce. Dzięki temu obciążenie rozłoży się równomiernie, co przedłuży żywotność naturalnych zębów. W takim przypadku możemy zdecydować się na zastosowanie implantu albo trzypunktowego mostu. Chociaż leczenie w przypadku zabiegu implantologicznego trwa dłużej niż zastosowanie mostu, w długotrwałej perspektywie jest to lepsze rozwiązanie. Zabieg ten wzmacnia pozostałe zęby a jego trwałość może być nawet dwukrotnie większa. Implanty nie będą również podatne na próchnicę. Cena za wstawienie pojedynczego implantu jest natomiast porównywalna do kwoty, jaką musielibyśmy zapłacić za most.

Kilka brakujących zębów

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszym sposobem zastąpienia kilku brakujących zębów było zastosowanie ruchomej protezy zębowej. Jej użytkowanie wiązało się z koniecznością wyjmowania bądź nakładania protezy kilkukrotnie w ciągu dnia. Nie trzeba podkreślać, jak kłopotliwe jest to rozwiązanie. Do samego użytkowania ruchomej protezy trzeba się długo przyzwyczajać. Mówienie czy jedzenie jest zupełnie innym doświadczeniem niż w przypadku posiadania zębów naturalnych. Protezy te powinno się również regularnie wymieniać, przynajmniej raz na pięć lat.

Jeśli zależy nam na komforcie w czasie mówienia czy spożywania pokarmów, lepszym rozwiązaniem jest oczywiście wybór implantów. Zamontowane na nich protezy będą służyć przez wiele lat. Sam komfort użytkowania jest również dużo większy. Przeżuwanie czy mówienie nie powinno nastręczać pacjentom większych trudności. Sami pacjenci stwierdzają często, że przy protezie umocowanej na implantach mają wrażenie, jakby to były ich własne zęby.

Nie bój się implantów

Zastąpienie braków zębowych implantami pozwala cieszyć się życiem tak, jakby braki w uzębieniu nigdy nie występowały. W momencie zakończenia leczenia każdy pacjent może z łatwością gryźć, żuć, mówić, a przede wszystkim cieszyć się życiem towarzyskim bez doświadczania negatywnych uczuć związanych z brakiem zębów lub ruchomością protez.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *