Type to search

Naprawy powypadkowe – dlaczego warto skorzystać z usług ASO?

Podziel się

Użytkowanie motocykla wiąże się z ponoszeniem kosztów eksploatacji, serwisowania oraz ubezpieczeń. Ostatni okaże się szczególnie ważny, kiedy zostaniemy uczestnikami wypadku. Wybór miejsca naprawy powypadkowej jest istotniejszy, niż mogłoby się wydawać. Będzie miał on kluczowe znaczenie w dalszych losach funkcjonowania motocykla niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na sprzedaż, czy dalsze użytkowanie. Dobrym wyborem będzie skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu.

Dlaczego warto wybrać ASO?

Eksperci OtoMoto przeprowadzili badanie mające na celu sklasyfikowanie preferencji potencjalnych nabywców pojazdów pod kątem sposobu ich serwisowania. Motocykle serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi zwiększały swoje szanse na rynku o średnio kilkanaście procent. Jednoślady takie notowały również krótszy czas oczekiwania na sprzedaż. Jakie czynniki wpłynęły na takie wyniki badania?

Naprawy powypadkowe motocykli przebiegać powinny z zachowaniem wszystkich norm. To właśnie na tym polu największą przewagę zdobywają autoryzowane serwisy. Zarówno użytkownik, jak i potencjalny nabywca chcieliby, aby zastosowane części były oryginalne i dedykowane konkretnemu modelowi. Sam proces naprawy przebiegać będzie w odpowiednim reżimie technologicznym. Każde usunięcie usterek zostanie ujęte w książeczce serwisowania, jak i elektronicznym systemie. Warte podkreślenia jest to, że otrzymujemy gwarancję obejmującą wykorzystane części i wykonane usługi. To właśnie przekonanie o pełnym profesjonalizmie świadczonych usług poparte możliwością wglądu do historii pojazdu sprawia, że motocykle serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi cieszą się zdecydowanie wyższym zainteresowaniem.

Za każdą naprawą stoi człowiek i to głównie od jego działań zależy jakość końcowego efektu. Kierując się do punktu autoryzowanego serwisu, posiadamy pewność, że naszym motocyklem zajmą się w pełni kompetentne osoby. Wprawne oko połączone z doświadczeniem potrafi wykryć nawet najmniejszą usterkę. Mechanicy na co dzień obcują tylko z jedną marką, co sprawia, że mogą w pełni poznać każdy model pojazdu. Fakt ten ma szczególne znaczenie w przypadku skomplikowanych i poważnych uszkodzeń.

Coraz bardziej rozrasta się również wachlarz usług pomocniczych. Warsztaty oferują wsparcie w transporcie motocyklu, usługę door-to-door, możliwość korzystania z zastępczego pojazdu czy serwisowej sieci Wi-Fi. Jednym z nich jest ASO Honda, która w trosce o bezpieczeństwo klienta podczas wykonywania napraw sprawdzi wszystkie kluczowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo podróżowania, jak na przykład poziom zużycia hamulców, opon czy płynów silnikowych.

Jakość ma swoją cenę

Korzystanie z usług autoryzowanych stacji obsługi nieuchronnie wiązać się będzie z poniesieniem znacznych nakładów finansowych. Czy warto więc zapłacić więcej? Analizując te kwestie, warto mieć na względzie, że wykonując naprawę w nieautoryzowanym serwisie, nie otrzymujemy żadnych profitów. Do samego końca nie jesteśmy pewni, jaki koszt wyniesie usługa. Nie dysponujemy również gwarancją. W przypadku ASO cennik usług otrzymujemy z góry. Nie zawiera on żadnych ukrytych wydatków. Olbrzymią wartość dodaną stanowią również wcześniej wymienione zalety. Dla tych najbardziej niezdecydowanych niektóre marki oferują rozłożenie płatności na raty lub odroczenie jej w czasie.

Stając przed wyborem miejsca naprawy powypadkowej, warto swoją uwagę zwrócić na punkty ASO. Dzięki licznym zaletom będzie to najlepsza decyzja procentująca dodatkowo w przyszłości, kiedy zechcemy sprzedać motocykl.