Type to search

Pracuj w Holandii, to takie proste!

Podziel się

Co nas powstrzymuje przed podjęciem pracy w Holandii? Na pierwszym miejscu najczęściej jest niechęć do opuszczenia bliskich pozostających w kraju. Zaraz na drugim miejscu plasuje się strach. Są to obawy zarówno przed poszukiwaniem pracy, jak i przed ryzykiem padnięcia ofiarą oszustów. Trzeba pamiętać, że zarówno poszukiwanie zatrudnienia, jak i już sama praca oraz życie w Holandii nie są wcale takie straszne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Poszukiwanie pracy w Holandii

Poszukiwanie pracy ogólnie nie jest łatwym zadaniem. Dodatkowo poszukiwanie pracy za granicą może być wyzwaniem jeszcze trudniejszym i bardziej stresującym, tym bardziej jeśli nie możemy się wykazać znajomością danego języka obcego. Nie jest to bariera nie do pokonania. Można z powodzeniem znaleźć atrakcyjną pracę bez zaawansowanej znajomości jakiegokolwiek języka obcego. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać i do kogo zwrócić się o pomoc. Nie jest bowiem tajemnicą, że najlepiej to zadanie zlecić profesjonalistom, a z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Najlepszym miejscem, aby uzyskać pomoc w szukaniu pracy za granicą, jest biuro pośrednictwa pracy. Specjaliści do spraw rekrutacji w biurze pośrednictwa pracy przeprowadzają wstępną rekrutację, orientują się w umiejętnościach oraz warunkach fizycznych kandydata i pod tym kątem dobierają, a następnie szukają najkorzystniejszej oferty.

Wyjazd za granicę bez oszustw

Częstą obawą przed wyjazdem do pracy w Holandii jest strach przed zostaniem oszukanym. Trzeba przyznać, że w przeszłości, kiedy praktyka wyjazdów do Holandii raczkowała, a chętnych było znacznie więcej niż pracy, oszustwa były zdecydowanie częstsze. Obecnie na rynku biur pośrednictwa pracy zostały jedynie firmy z wieloletnim doświadczeniem, pewne i sprawdzone. Przed wyborem biura pośrednictwa pracy dobrze również sprawdzić firmę. Można tego dokonać na stronach zajmujących się rejestracją działalności, aby sprawdzić, kiedy firma powstała. Ponadto sprawdźmy stronę biura – możemy się z niej dowiedzieć, jaka jest to firma, co ma do zaoferowania, a często również z jakimi firmami za granicą podejmuje współpracę dla zapewnienia swoim rodakom zatrudnienia. Takie poszukiwania dostarczają wielu cennych informacji i pozwalają wybrać najlepsze biuro pośrednictwa pracy oraz nabrać do niego zaufania. Tak dokładnie oraz gruntownie sprawdzone biuro o dobrej opinii nie dopuszcza się oszustw i z pewnością dobrze zadba o pracowników, z którymi podpisuje kontrakty.

Praca w Holandii bez znajomości języka

Wiemy już, że poszukiwanie pracy bez znajomości języka jest możliwe, a co więcej, nie jest trudne. Ale co z samym wyjazdem? Jak porozumieć się na miejscu, jeśli nie znamy języka obcego? Dobrym sposobem jest zaopatrzenie się w rozmówki niderlandzkie. Można w nich znaleźć gotowe zwroty – te najbardziej praktyczne, najbardziej przydatne w codziennym życiu. Dodatkowo należy pamiętać, że do pracy w Holandii wciąż wyjeżdża bardzo wiele naszych rodaków. Z tego powodu z pewnością zawsze będzie można liczyć na pomoc językową jednego z nich. Bywa również tak, że pracownicy z dłuższym stażem i znajomością języka są wyznaczani przez holenderskich pracodawców na łączników ze swoimi rodakami. Oprócz tego jeśli podjęliśmy zatrudnienie dzięki biuru pośrednictwa pracy, to możemy liczyć na pomoc jego pracowników. Pracownicy biura pośrednictwa pracy służą pomocą w praktycznie każdej sytuacji. Widać więc wyraźnie, że niezależnie od obaw i strachu przed wyjazdem nie ma sytuacji bez wyjścia. Znalezienie i podjęcie pracy w Holandii jest proste. Warto więc skorzystać z tej możliwości zarobku.

źródło: Beyond Resources – agencja pośrednictwa pracy za granicą