Type to search

Jesteś ciekawy jak wygląda kurs na wózki widłowe? Sprawdź!

Podziel się

Operatorzy wózków widłowych są obecnie jednymi z najczęściej poszukiwanych specjalistów na rynku pracy. Zarobki pracowników z takimi uprawnieniami cały czas rosną, a pracodawcy doceniają fachowców w tej dziedzinie. Jeśli masz ochotę się przekwalifikować lub szukasz zawodu, który pozwoli Ci szybko znaleźć dobrze płatną pracę, to zapisz się na kurs operatora wózków widłowych.

Cel szkolenia

Przygotowane przez nas szkolenia przygotują Cię do funkcji operatora wózka widłowego, zarówno pod kontem teoretycznym, jak i praktycznym. Gwarantujemy, że po ukończonym pozytywnie kursie, będziesz znał wszystkie tajniki tego zawodu i bez problemu poradzisz sobie na oferowanym Ci stanowisku pracy.

Etap rekrutacji

Aby zapisać się na kurs, musisz mieć ukończony 18 rok życia, a Twój stan zdrowia musi pozwalać wykonywanie pracy przy użyciu wózków widłowych. By to zweryfikować niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego. Od kandydatów oczekujemy także wykształcenia minimum podstawowego.

Zostałeś przyjęty na kurs i co dalej?

Podstawowa wiedza teoretyczna

Pierwsze kroki na kursie to zaznajomienie się z wiedzą praktyczną. Nasi wykładowcy są specjalistami w swojej dziedzinie. Potrafią więc przekazać wiedzę w sposób jasny i przyjemny dla odbiorcy. Zakres tematyczny szkolenia praktycznego obejmuje:

  • wiedzę z zakresu rodzajów wózków jezdniowych, z którymi możesz się spotkać podczas swojej drogi zawodowej,
  • podstawową i niezbędną w tej pracy wiedzę z zakresu budowy wózków widłowych,
  • informację dotyczącą czynności, jakie musi wykonać operator zanim rozpocznie pracę,
  • wiedzę z zakresu bezpiecznej obsługi wózka widłowego podczas pracy,
  • proceduję, jaką należy wykonać po zakończonej pracy,
  • wiedzę z zakresu ładunkoznawstwa,
  • zagadnienia z bezpieczeństwa i higieny pracy, aby odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo na stanowisku pracy,
  • informację o dozorze technicznym,
  • wiedzę na temat sposobów bezpiecznej wymiany butli gazowej.

Wszystkie te informacje przekazywane będą w sposób jasny i czytelny. Na każdym etapie możesz zadawać pytania, a wykładowcy dostosowują tempo pracy do wiedzy i doświadczenia grupy.

Czas na umiejętności praktyczne

Jeśli przyswoisz już wiedzę teoretyczną, przed Tobą to, na co zapewne czekałeś od samego początku, a więc umiejętności z zakresu praktycznej obsługi wózka widłowego. Doświadczeni praktycy spokojnie wytłumaczą sposób obsługi maszyny i krok po kroku pokażą, jak pracować z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Manewry, które będą ćwiczone podczas kursu, pozwolą Ci doskonale przygotować się do zadań stawianych Ci przez pracodawcę. Będziesz ćwiczyć wszystkie możliwe manewry, dzięki czemu potem nic Cię już nie zaskoczy. Opiekun zajęć praktycznych cały czas będzie do Twojej dyspozycji korygując pojawiające się błędy, udzielając cennych uwag i odpowiadając na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Zakończyłem szkolenie i co dalej?

Egzamin

Po zakończeniu praktycznego i teoretycznego kursu przejdziesz egzamin przed wewnętrzną komisją egzaminacyjną. Jeśli ktoś przykłada się do zajęć i czerpie z nich wiedzę i umiejętności nie powinien obawiać się egzaminu. Zapewniamy wysoką zdawalność.

Zaświadczenie

Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego kursu na wszystkie typu wózków widłowych. Dzięki temu bezpośrednio po zakończeniu kursu możesz starać się o interesującą Cię posadę.

Teraz jesteś już specjalistą w zakresie obsługi wózków widłowych. Pozostaje jedynie ruszyć na podbój rynku pracy.

Inspirowane: akademia-efect.pl – operator koparko ładowarki kurs