Type to search

31. Bieg Niepodległości – konferencja

Podziel się

W poniedziałek, 4 listopada, o godz. 12.30, (Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20) zapraszamy przedstawicieli mediów na konferencję prasową na temat 31. Biegu Niepodległości. To ostatnie w tym roku wydarzenie z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”.

W spotkaniu wezmą udział: Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, Janusz Samel, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji, Maciej Mroczek, p.o. dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, Jarosław Pluta, dyrektor ds. sprzedaży w Regionalnym Oddziale Detalicznym w PKO Banku Polskim.

Bieg Niepodległości jest ostatnim i największym wydarzeniem cyklu „Zabiegaj o pamięć”. Zapowiada się na najliczniejszy z biegów ulicznych w Polsce w tym roku i na największą imprezą sportową w historii stolicy pod względem liczby uczestników. Do biegu zapisało się prawie 22 tysiące osób, chcących upamiętnić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada, równo o godz. 11.11, uczestnicy wyruszą na 10-kilometrową trasę. Zawodnicy tradycyjnie założą białe i czerwone koszulki, dzięki czemu ustawiając się na starcie w dwóch kolumnach stworzą najdłuższą narodową flagę.