Type to search

Akcja #kuppanchryzanteme – stolica wspiera sprzedawców

Podziel się

Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy, zdecydował o udostępnieniu nieodpłatnie w sobotę (31 października) i niedzielę (1 listopada) 6 dodatkowych miejsc, gdzie przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać znicze i kwiaty.

Wydaliśmy ponad tysiąc decyzji zezwalających na zajęcie pasa drogowego przed cmentarzami. Warszawscy przedsiębiorcy zakupili kwiaty i znicze o wartości co najmniej kilkunastu milionów złotych.

Spóźniona decyzja rządu

Od kilku tygodni kierowaliśmy apel do rządu o podjęcie jak najszybciej decyzji w sprawie dostępności cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych. Ta zapadła w ostatniej chwili, w piątek, 30 października. Cmentarze będą zamknięte na 3 dni, od 31 października do 2 listopada. Przedsiębiorcy zostali narażeni na gigantyczne straty, sięgające kilkunastu milionów złotych.

Akcja solidarnościowa #kuppanchryzanteme

Warszawa jest solidarna z przedsiębiorcami. Dlatego zachęcamy w ramach akcji solidarnościowej #kuppanchryzanteme do kupowania kwiatów i zniczy. By to ułatwić, w sobotę (31 października) i w niedzielę (1 listopada) udostępniamy im 6 dodatkowych miejsc sprzedaży obwoźnej. Miejsca do handlu są dostępne bez dodatkowych opłat, gdyż oferta skierowana jest m.in. do podmiotów, które poniosły już opłaty za zajęcie pasa drogi czy dzierżawę terenu.

Dostępne miejsca Chryzantema 2020

  1. Bracka u zbiegu z ul. Kruczą – na tyłach DH Smyk
  2. Marszałkowska – wzdłuż domów towarowych między ul. Widok a ul. Świętokrzyską oraz przy budynku Cepelii
  3. Centrum handlowe Arkadia – teren przed wejściem
  4. Parking przy Hali Gwardii – pl. Wielopole
  5. Andersa przy czerpni Metra (okolice Arsenału) – teren zwieńczający ul. Długą
  6. Chmielna – teren pomiędzy ul. Nowy Świat a ul. Kruczą

Kupujmy kwiaty i znicze – bądźmy solidarni z kupcami! Pamiętajmy o noszeniu maseczek i zachowaniu dystansu społecznego.

Poprzedni Artykuł