Type to search

Bądź eko i daj drugie życie starym rzeczom!

Podziel się

W najbliższy weekend, 8 i 9 września, od godz. 10.00 do 18.00 (Multimedialny Park Fontann) zapraszamy na plenerowy, ekologiczny piknik! Wśród wielu atrakcji, każdy znajdzie coś dla siebie, m.in. warsztaty recyklingowe i żywieniowe, konkursy i koncerty. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

EkoPiknik organizowany jest w ramach wydarzenia „Europa zmienia metropolię warszawską”. W tym roku  jego myślą przewodnią jest hasło „daj drugie życie starym rzeczom”. Ta idea przyświeca warsztatom renowacji mebli, kompostowania, krawieckim, tworzenia zabawek i wielu innym. 

W ramach akcji „Wiem, co jem” najmłodsi, pod okiem instruktorów z Little Chef, nauczą się przygotowywać zdrowe, drugie śniadanie do szkoły, a dorośli podszkolą umiejętności kiszenia i marynowania wraz z Marylą Musidłowską, autorką programu „Spiżarnia Maryli”.

Ciekawą propozycją będą warsztaty krawieckie (szycie toreb-bumerangów i woreczków wielorazowych, dzierganie akcesoriów „zero waste” – naprawa ubrań, artystyczne łatki, cerowanie), czy też takie, podczas których uczestnicy nauczą się jak zminimalizować ilość odpadów, a tym, które powstały, dać drugie życie (poprowadzą je Stowarzyszenie „Na nowo śmieci” oraz ZERO WASTE Polska).

Propozycje dla najmłodszych to m.in. dźwiękowy plac zabaw, konkursy, gry edukacyjne np. te dotyczące odpowiedzialnego postępowania ze zużytymi meblami i odpadami, koncert muzyki improwizowanej o charakterze happeningu.

W Strefie Blogera spotkania i rozmowy z ekspertami od przerabiania starego na nowe. Spotkamy tam  m.in. Majsterki, MeadLadies, Julię Wizowską („Na nowo śmieci”).

Ponadto, w ramach akcji Adoptuj Warszawiaka, na terenie wydarzenia będą obecni wolontariusze z psami ze Schroniska na Paluchu. Schronisko przeprowadzi również quiz  z nagrodami  „Zwierzozagadka”.