Type to search

Bądźmy Razem Bezpieczni – XI edycja kampanii społecznej

Podziel się

Bądźmy Razem Bezpieczni – XI edycja kampanii społecznej

Bądźmy Razem Bezpieczni – XI edycja kampanii społecznej

Tramwaje Warszawskie ruszają z XI edycją popularnej kampanii społecznej – „Bądźmy Razem Bezpieczni”!

10 października Tramwaje Warszawskie zainaugurowały kolejną edycję swojej popularnej kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”. Po dużym sukcesie zeszłorocznej edycji skierowanej przede wszystkim do pieszych uczestników ruchu drogowego, w tym roku grupą docelową zostali kierowcy.

Tramwaje Warszawskie opracowały kompleksowe badanie społeczne, przedstawiające postawy warszawiaków względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

  • Tylko 69% warszawiaków deklaruje, że przestrzega przepisów ruchu drogowego.
  • Aż 85% badanych kierowców przyznaje, że zdarzyło im się rozmawiać przez telefon podczas jazdy samochodem, 64% – pisało wiadomości, 57% – robiło zdjęcia/nagrywało filmy.
  • Aż 50,4% badanych uważa, że rozmowa przez telefon w trakcie jazdy jest dopuszczalna lub dopuszczalna w wyjątkowych sytuacjach.
  • 60,8% badanych kierowców przyznaje, że zdarzyło im się przejeżdżać na czerwonym
  • Tylko 32,5% osób nie ma obaw w związku z udzielaniem pierwszej pomocy.

Elementem zaczynającej się kampanii będą nie tylko badania opinii publicznej, pozwalające na lepsze zdiagnozowanie problemu oraz wypracowanie najbardziej efektywnych środków zaradczych, ale także warsztaty dotyczące ćwiczenia uważności pt. „Uzależnieni od smartfonów” dla młodzieży szkolnej, organizowane we współpracy z Fundacją ZenDriving warsztaty „Inteligentne miasto” przygotowywane z Urzędem Komunikacji Elektronicznej czy materiały edukacyjne dla rodziców i szkół.

Tramwaje Warszawskie nawiązały również współpracę z siecią stacji benzynowych Shell, w jej ramach zostanie rozdanych 100 tysięcy naklejek „Odłóż smartfon i żyj”, czy też z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego i ośrodkami szkoleń kierowców. Spółka nie zapomina również o sprawdzonych sposobach ostrzegania pieszych przed wejściem na pasy będąc wpatrzonym w smartfona – burmistrz każdej warszawskiej dzielnicy otrzyma szablony do tworzenia na przejściach napisów ostrzegawczych „Odłóż smartfon i żyj”. Zostaną one przekazane do szkół, a napisy przy przejściach pod baczną kontrolą nauczycieli, wykonają sami uczniowie jako element kampanii edukacyjnej.

Prowadzona przez Tramwaje Warszawskie od ponad dekady kampania społeczna „Bądźmy Razem Bezpieczni” ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwiększenie świadomości na temat zagrożeń oraz konsekwencji nieodpowiedzialnych zachowań.

opublikowano 10 października 2019r.