Type to search

Budowa metra na Bródnie – spotkanie prasowe

Podziel się

Trwają intensywne prace na budowie II linii metra w kierunku Bródna. Z tej okazji w poniedziałek, 24 czerwca, o godz. 10.30 (punkt informacyjny budowy, ul. Bazyliańska 7) zapraszamy przedstawicieli mediów do odwiedzenia nowo powstałego punktu informacyjnego, a także placu budowy stacji C21 „Bródno”.

Oprócz obejrzenia nowego, stałego punktu informacyjnego o budowie II linii metra na Bródnie, dziennikarze będą mieli również okazję by zajrzeć na plac budowy stacji C21 „Bródno”, gdzie prowadzone są roboty związane z budową ścian szczelinowych i przekładaniem podziemnych instalacji. Wymagany jest odpowiedni strój:

  • kryte obuwie na twardej podeszwie;
  • długie spodnie;
  • kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają je na placu budowy).

Północno-wschodni odcinek metra na Targówku składa się z ponad czterech kilometrów tuneli, trzech wentylatorni i trzech stacji: C19 Zacisze, C20 Kondratowicza oraz C21 Bródno. Za ostatnią z nich powstaje również hala odstawcza – z 11 torami – która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Wykonawca na zrealizowanie projektu wartego 1 397 895 000 zł ma czas do września 2021 roku.