Type to search

Gorąca jesień w Dzielnicy Wisła

Podziel się

Trwa cykl jesienno-zimowych animacji nad Wisłą. W pierwszy weekend akcji „Cztery Pory Wisły – szkółka morsowa Dzielnicy Wisła” udział wzięło blisko 260 morsów, a ostatnio do rzeki weszło blisko 200 mieszkańców. Uczestnicy wspólnego sprzątania terenów przy plaży ZOO zebrali już łącznie 100 worków odpadów – butelek, foliówek i jednorazowych opakowań. Fani zimnowodnych kąpieli spotykają się co niedzielę, do 8 grudnia, o godz. 9.45 przy Beach Barze Aquatica (Wybrzeże Helskie 1/5). Już od godz. 9.00 organizatorzy rozdają chętnym biodegradowalne worki do zbierania butelek, siatek i kapsli, które nie znalazły się w koszu. Na uczestników czekają dyplomy, gorący poczęstunek, mobilna sauna i grające huśtawki. Szczegóły dostępnej są tutaj i na fanpage’u Dzielnicy Wisła.

Eko-warsztaty i rejsy

Jaki jest cykl życia szklanej butelki? Ile plastiku rocznie zjada przeciętny Europejczyk? Czym się różni recykling od idei zero waste? Odpowiedzi te i wiele innych pytań padnie podczas sobotnich warsztatów „Śmieci czy zasoby” na pokładzie Info Barki (Przystań Nowa Fala, bulwar gen. Pattona). Podczas spotkań młodzież i dorośli nadają nowe życie zużytym przedmiotom zalegającym w szafie i zgłębiają wiedzę o tym, jak kupować świadomie. Po 120 minutach praktycznych zajęć uczestnicy przechodzą na drewnianą szkutę Dar Mazowsza i wyruszają na godzinny rejs po rzece z Fundacją Rok Rzeki Wisły. Kolejne eko-edukacyjne warsztaty odbędą się 23 i 30 listopada oraz 7 grudnia o godz. 12.00. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy tutaj. Szczegóły dostępne są na wydarzeniu Dzielnicy Wisła.

Kulturalnie nad Wisłą

Mieszkańcy mają okazje zobaczyć wystawę cyklu „Wisła porusza Duszę” w kubikach na bulwarze gen. Pattona, niedaleko Muzeum Sztuki Nowoczesnej nad Wisłą. Instalacje inspirowane są tradycyjnymi obrzędami, wierzeniami sięgającymi czasów Słowian. Nieco dalej, pod pergolami wiszą nagrodzone zdjęcia projektu „Kierunek: Wisła” realizowanego przez Fundację Promocji Rekreacji „KIM”. Goście bulwarów zobaczą tam fotografie dzikiej przyrody, jak i miejskie oblicza warszawskiej rzeki. Wystawy będzie można podziwiać przez cały sezon jesienno-zimowy.