Type to search

Moczydło i Szczęśliwice na ostatniej prostej

Podziel się

Zaawansowanie prac wskazuje, że wykonawcom uda się dochować terminów deklarowanych w umowach. Baseny na „Moczydle” są już w zasadzie wybudowane, pozostało ich wykończenie. Dalej robotnicy przystąpią do układania reszty instalacji i wykonywania prac towarzyszących. Jeszcze lepiej wygląda zaawansowanie prac na „Szczęśliwicach”. Nową matę testowali już pierwsi narciarze, a do wykonania pozostały tylko roboty wykończeniowe. Do końca września wszystko powinno być gotowe – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy, która w czwartek, 13 września, odwiedziła oba sportowe ośrodki.

Zaawansowanie prac na „Moczydle”
Rewitalizacja Ośrodka „Moczydło” wkracza w końcowy etap realizacji. Elementy tworzące nowe niecki basenowe ze stali nierdzewnej zostały w większości wybudowane – stoją wszystkie ściany i punkty dostępowe (zjazdy, schody). Obecnie trwa montaż stalowego poszycia dna. W większości ukończone są również prace przy budowie podziemnych sieci i komór technologiczno-sanitarnych dla obsługi basenów.

Aktualnie prowadzona jest również budowa podziemnej infrastruktury elektryczno-teletechnicznej. Wykonawca szykuje także podbudowę pod wykonanie nawierzchni dla plaży basenowej. W drugiej połowie września bezpieczna nawierzchnia syntetyczna powinna być już układana. Realizowana jest także budowa nowych ciągów drogowych pieszo-jezdnych. Na początku października powinny pojawić się tutaj również elementy małej architektury, w tym atrakcje dla dzieci – m.in. zjeżdżalnie. Wszystkie prace powinny zakończyć się do końca października.

Zmiany na „Moczydle”
Przypomnijmy, że rewitalizacja „Moczydła” zakłada przede wszystkim modernizację basenu rekreacyjnego, którego nowa niecka wykonana będzie ze stali nierdzewnej. Zostanie on wyposażony w zespół zjeżdżalni wodnych oraz inne urządzenia wodne, m.in. w siatkę wspinaczkową, tor przeszkód czy wave ball. Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się również brodzik i strefa placu wodnego z licznymi atrakcjami dla dzieci.

W centralnej części powstanie plaża. Dodatkowo rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Powstanie również plac zabaw dla dzieci. Prace modernizacyjne obejmują także wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, montaż energooszczędnego oświetlania oraz monitoringu. Wykonawcą tej inwestycji jest firma Moris-Polska Sp. z o.o. Za swoją pracę otrzyma wynagrodzenie w wysokości 25,9 mln zł.

„Szczęśliwice” niemal gotowe
Nową matę zjazdową Całorocznego Stoku Narciarskiego „Szczęśliwice” testowali już pierwsi narciarze. To oznacza, że prace są już niemal zakończone. Mata pokrywa już cały stok, a wszystkie systemy jej utrzymania przeszły pozytywne testy. Zakończyły się również prace remontowe przy drewnianej konstrukcji tarasu widokowego i stacji górnej kolei krzesełkowej  oraz wymiana instalacji oświetlenia stoku narciarskiego. Do wykonania zostały już tylko drobne prace wykończeniowe. Termin zakończenia prac, przypadający na 30 września, jest więc niezagrożony. Wykonawcą inwestycji wartej 9,84 mln zł, jest firma PPHU WEMO-GROUP Mariusz Maligłówka.

To nie koniec prac na „Szczęśliwcach”
Wkrótce kompleksową modernizację przejdzie również budynek Ośrodka „Szczęśliwice”. Do już wyremontowanych piwnic, gdzie powstały m.in. toalety i szatnie dla odwiedzających, a także sala konferencyjna i pomieszczenia gospodarcze, dołączą górne poziomy budynku. Wykonana zostanie m.in. nowa klatka schodowa, wraz z budową windy dla osób z niepełnosprawnościami. Prace obejmą także nadbudowę budynku i wykonanie zadaszenia tarasu. W ramach planowanych robót na piętrze budynku wybudowana zostanie nowoczesna strefa rekreacyjno-sportowa, w skład której wchodzić będzie siłownia, sala fitness, przestrzeń z urządzeniami do symulacji jazdy na nartach, sala aerobowa i pokój rehabilitacji. Oprócz remontu budynku wykonane zostaną prace związane z zagospodarowaniem okolicznego terenu. Trwa postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę tych prac.