Type to search

Nowe rondo na Ochocie

Podziel się

Na Ochocie, u zbiegu ulic Opaczewskiej i Bohaterów Września powstanie rondo. Od wtorku do czwartku, 29-31 stycznia, skrzyżowanie będzie zamknięte dla ruchu.

Dzielnica Ochota przebuduje skrzyżowanie ulic Opaczewskiej i Bohaterów Września. W tym miejscu powstanie rondo. W pierwszym etapie prac, który potrwa od 29 do 31 stycznia, wyłączone z ruchu będzie całe skrzyżowanie. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami Drawską i Śmigłowcową.  W tym czasie autobusy linii 159 pojadą prosto Al. Jerozolimskimi i zawrócą na skrzyżowaniu z ulicami Mszczonowską i Śmigłowca. Autobusy tej linii będą miały ostatni przystanek przy Al. Jerozolimskich za skrzyżowaniem z ul. Śmigłowca w kierunku ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. Natomiast trasa linii 172 zostanie skrócona do przystanku Dworzec Zachodni.

Prace w kolejnych etapach zostały zaplanowane przy częściowym wyłączeniu ronda. Najpierw ma zostać zamknięta wschodnia część skrzyżowania. Zamknięte będą wówczas wloty ulic Opaczewskiej od strony ul. Szczęśliwickiej i Bohaterów Września od strony ul. Drawskiej. Utrzymany będzie ruch od Al. Jerozolimskich w kierunku ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. i odwrotnie. Prace w tym etapie potrwają dwa miesiące. Wszystkie roboty w tym miejscu potrwają do końca kwietnia.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie: www.infoulice.um.warszawa.pl, www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stronie: www.ztm.waw.pl.

Poprzedni Artykuł