Type to search

Odpocznij na warszawskiej ławce

Podziel się

Dodatkowe ławki ułatwią mieszkańcom spacerowanie po stolicy. Dobrze wiemy, że seniorzy, rodzice z wózkami czy też osoby z niepełnosprawnością ruchową potrzebują miejsc do wypoczynku, zwłaszcza przy drodze do sklepu bądź przychodni. Właśnie dlatego pytamy warszawianki i warszawiaków, które lokalizacje są według nich najlepsze – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Estetyczne ławki stanęły ostatnio na Ochocie m.in. przy ul. Banacha, Białobrzeskiej, Grójeckiej, Kopińskiej i Szczęśliwieckiej w ramach realizacji budżetu obywatelskiego. Dodatkowo, ponad 40 siedzisk, o które prosili mieszkańcy, pojawiło się w parku Mauzoleum-Cmentarz Żołnierzy Radzieckich. Z kolei we Włochach można już przysiąść przy ul. 1-Sierpnia niedaleko al. Krakowskiej, a na Pradze przy ul. Białostockiej, Kijowskiej i Łomżyńskiej. Drewniane meble można spotkać także na Bielanach oraz Bemowie.

Montowanie w toku

Dzieci i dorośli odpoczną m.in. w Śródmieściu przy ul. Koziej i na pl. Na Rozdrożu obok pomnika Ignacego Daszyńskiego. Wkrótce ławki będą też montowane na Bielanach przy ul. Żeromskiego oraz na Białołęce przy ul. Światowida.  

Gdzie kolejne ławki?

Warszawiacy mogą proponować kolejne lokalizacje za pomocą Miejskiego Centrum Kontaktu 19115, przekazując zgłoszenia np. w mobilnej aplikacji czy przez telefon. We wniosku warto podać numer pobliskiego budynku czy charakterystyczny punkt w okolicy. Do czerwca 2020 roku w mieście pojawi się ponad 600 nowych, wygodnych siedzisk. W przypadku większego zapotrzebowania miasto w ramach umowy może zamówić dodatkowe 700 sztuk. Więcej informacji na stronie: zzw.waw.pl.