Type to search

Ogólnopolskie Forum Polityki Młodzieżowej – w sobotę początek rozmów

Podziel się

Forum ma przybliżyć uczniom z całej Polski programy wszystkich ugrupowań politycznych, a także promować społeczeństwo obywatelskie. Podczas spotkań online młodzież będzie też zgłaszać postulaty, które zostaną przesłane do władz Warszawy i rządu.

Ogólnopolskie Forum Polityki Młodzieżowej objęte jest patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Bez zaangażowania młodych ludzi w życie polityczne i społeczne nie dokonamy pozytywnych przemian. To Wy wnosicie energię potrzebną do rozwiązywania globalnych problemów takich jak zmiana klimatu, mobilizujecie nas polityków do jeszcze cięższej pracy. Nasza przyszłość w dużej mierze zależy od zainteresowania młodzieży sprawami publicznymi. Dlatego kibicuję takim przedsięwzięciom i namawiam wszystkie uczennice i uczniów do wzięcia udziału w Forum – mówi Rafał Trzaskowski.

Radni Młodzieżowej Rady Warszawy przeprowadzą wywiady z przedstawicielami wszystkich ugrupowań politycznych w Polsce. – Zadamy pytania dotyczące rynku mieszkań w dużych miastach. Zapytamy o programy wsparcia psychologicznego w czasie narastających problemów związanych ze stresem i lękiem. Zapytamy o przyszłość młodego pokolenia, które za 30 lat zmierzy się z wyzwaniem upadającego systemu emerytalnego i starzejącym się społeczeństwem – mówi Piotr Borczyński, przewodniczący Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy.

Udział w rozmowach potwierdzili m.in. Aleksandra Gajewska (KO), marszałek Adam Struzik (PSL), Paweł Kukiz, Piotr Mazurek (PiS), Mateusz Mielczarek (Polska2050), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Lewica), Artur Dziambor (Konfederacja), Adam Bodetko (Strajk Przedsiębiorców) i Michał Kołodziejczak (AgroUnia). – Młodzieżowa Rada m.st. Warszawy jest organem apartyjnym. Nie jesteśmy powiązani z żadną z partią, dlatego w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele konserwatystów, liberałów, chadeków, stronnictwa ludowego, a także lewicy – mówi Antoni Kowalski, radny Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy.

Deklarację udziału w Forum zgłosiło już blisko 200 młodych osób. Zaproszenie otrzymały również warszawskie szkoły i szkoły średnie z całej Polski. Informacje dotyczące Forum znajdują się na profilu Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy na Facebooku.

Jednym z praktycznych działań Młodzieżowej Rady Warszawy była zeszłoroczna zbiórka komputerów dla uczniów warszawskich szkół średnich. Akcja została zorganizowana z zastępcą prezydenta Renatą Kaznowską i Biurem Edukacji. Udało się zebrać ponad 600 urządzeń.