Type to search

Opłaty za ogródek gastronomiczny niższe o połowę

Podziel się

Ogródki gastronomiczne cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców, co widać każdego lata m.in. na Nowym Świecie czy ul. Francuskiej. Niestety epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany zarówno mieszkańców jak i restauratorów, przygotowujących je dla swoich klientów. W obecnej sytuacji ta druga grupa musi dodatkowo mierzyć się z kosztami, które przy zerowych obrotach są ogromnym obciążeniem.

We współpracy z Biurem Polityki Mobilności i Transportu oraz Zarządem Dróg Miejskich opracowaliśmy uchwałę umożliwiającą obniżenie stawek za zajęcie pasa drogowego pod ogródki gastronomiczne oraz inne obiekty handlowe o 50 proc. Taka forma wsparcia dotyczy nawet tysiąca podmiotów, które dzięki temu zaoszczędzą ok. 4,3 mln zł.

W tych trudnych czasach każda forma pomocy może okazać się niezbędna do przetrwania. Lokalni przedsiębiorcy są ważnym elementem miejskiego ekosystemu, dlatego szczególnie zależy nam, aby mogli oni przejść przez kryzys tak łagodnie, jak tylko jest to możliwe.

Uchwała wejdzie w życie na początku czerwca, o ile Rada m.st. Warszawy uchwali jej zapisy. Przedsiębiorcy będą mogli korzystać z obniżonych stawek do końca bieżącego roku.