Type to search

Paczki Wielkanocne prawie gotowe

Podziel się

Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce od kilku dni przygotowuje paczki świąteczne, które w Wielkanoc, 12 kwietnia, trafią do ponad 2700 osób – samotnych, starszych, potrzebujących wsparcia.

Warszawianki i warszawiacy znów pokazują wielkie serce. Od kilku dni wolontariusze z całego miasta przygotowują paczki świąteczne. Dziś, w Wielką Sobotę, główny dzień pakowania. W niedzielę wolontariusze będą te paczki rozwozić po całej Warszawie. Po telefonicznej zapowiedzi, zostawią je w umówionych wcześniej miejscach – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy i dodaje – W akcję, którą zorganizowaliśmy we współpracy z Ochotnikami warszawskimi i Fundacją Wolne Miejsce zaangażowało się w sumie 230 osób. Wszystkim, każdemu wolontariuszowi z osobna, chciałbym osobiście podziękować. W tych trudnych dniach dzielicie się dobrem. Jesteście Wielcy, Warszawa jest z Was dumna! Dziękuję również firmom–darczyńcom, m.in. MARS Polska, Volkswagen, Polsatowi Cyfrowemu, Fundacji ESPA oraz Deloitte. Dziękujemy za to, że pomagacie.

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest to niemożliwe, Wielkanoc będziemy świętować zupełnie inaczej. Dlatego Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce i Ochotnikami warszawskimi przygotowała dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Śniadanie Wielkanocne z dostawą”.

Warszawiacy, którzy czują się samotni, osoby starsze, pod numerem telefonu 22 11 20 244, zgłaszają potrzebę otrzymania paczki. Wolontariusze, z zachowaniem wszelkich norm sanitarnych, dostarczą świąteczne śniadanie w Wielkanoc, 12 kwietnia. W paczce znajdziecie Państwo tradycyjne świąteczne przysmaki oraz upominki.