Type to search

Piłkarska Gwiazdka w Warszawie!

Podziel się

Od 10 lat w domach dziecka zachodzi sportowa rewolucja. Dzięki dziesięciu edycjom Mistrzostw Polski  i siedmiu Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, organizowanym przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”, w polskich i zagranicznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych powstało już ponad 100 drużyn piłkarskich. 

Wychowankowie domów dziecka grają w juniorskich ligach MZPN i ligowych klubach w Polsce i na świecie, odnosząc coraz większe sukcesy. Co warte podkreślenia już 80 młodych trenerów z domów dziecka, jako pierwsi na świecie ukończyli kurs trenerski UEFA, organizowany wraz PZPN. 

Absolwenci kursu zaprezentują trenerskie umiejętności na pierwszym Międzynarodowym Turnieju Świątecznym Trenerów i Dzieci z Domów Dziecka, który odbędzie się w sobotę, 14 grudnia, na stadionie OSiR Bemowo (ul. Obrońców Tobruku 11). Udział w nim weźmie 20 drużyn – w tym 4 z zagranicy (Chorwacja, Holandia, Portugalia i Ukraina) – w których grają dzieci w wieku 9-17 lat (kategorie wiekowe 9-12 lat i 13-17 lat). Absolwenci kursu trenerskiego poprowadzą dwanaście turniejowych zespołów. 

Zaczęłam grać w piłkę kiedy miałam 8 lat, więc kocham futbol prawie od urodzenia – mówi 19-letnia Paulina Kieszek, absolwentka kursu trenerskiego i wychowanka Domu Dziecka nr. 1  „Nasz Dom” im. Maryny Falskiej w Warszawie, która trenuje zawodników w kategorii wiekowej 9-12 lat. – Cały czas gram, zostałam trenerką, bo trenowanie dzieciaków sprawia mi ogromną radość, razem cieszymy się z postępów drużyny i bardzo emocjonalnie podchodzimy do udziału w turnieju. To wielkie wyzwanie dla mnie i dla dzieci. 

Międzynarodowy Turniej Świąteczny Trenerów i Dzieci z Domów Dziecka jest dla młodych trenerów pierwszą możliwością sprawdzenia, jak radzą sobie ich podopieczni na dużych rozgrywkach piłkarskich. Ich postępy na murawie śledzić będzie m.in. Dariusz Dziekanowski, były reprezentant Polski, który od wielu lat wspiera dzieci z domów dziecka, będąc ambasadorem turniejów dobrej woli organizowanych przez Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. 

Program Międzynarodowego Turnieju Świątecznego Trenerów i Dzieci z Domów Dziecka 

Sobota, 14 grudnia, OSiR Bemowo 
• 9.00 – uroczyste otwarcie turnieju
• 9.30-14.00 – faza grupowa
• 15.00 -16.00 – faza pucharowa
• 16.30 – mecz pokazowy Polska vs Reszta Świata
• 17.00 – gala finałowa

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Partnerem strategicznym projektu jest m.st. Warszawa. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: Podnoszenie kompetencji społecznych młodzieży z domów dziecka poprzez zdobywanie kwalifikacji trenerskich oraz samodzielne organizowanie zajęć sportowych dla dzieci.

Więcej informacji na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu Stowarzyszenia na Facebooku: Hope for Mundial.