Type to search

Polska – Macedonia na PGE Narodowym

Podziel się

Polska – Macedonia na PGE Narodowym

Polska – Macedonia na PGE Narodowym

W niedzielę do piłkarskich zmagań stanie drużyna biało-czerwonych, która na PGE Narodowym przyjmie reprezentację Macedonii. W niedzielę na ulicach Wawra rywalizować będą też biegacze. Będą zmiany w ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

W niedzielę, 13 października o godz. 20.45 na PGE Narodowym odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami Polski i Macedonii. Ograniczony będzie wjazd na Saską Kępę. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego będą jeździły swoimi podstawowymi trasami.

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 22.30), w przypadku gdy duża grupa kibiców będzie chciała wracać do centrum pieszo, policja może podjąć decyzję o zamknięciu dla ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch. de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona.

Od godz. 18.30 w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą autobusy linii 125 i 202 pojadą ul. Targową do ul. Kijowskiej. Ulicą Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką.

Od ok. godz. 22.30, w przypadku zamknięcia mostu Józefa Poniatowskiego, na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje linii: 7, 9, 22, 24 i 25 oraz autobusy linii: 102, 111, 117, 146, 147, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72.

Dodatkowo uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z na trasie: pl. A. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – most Łazienkowski – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – rondo Wiatraczna.

Po zakończeniu meczu na trasy wyjadą dodatkowe autobusy i tramwaje. Uruchomione zostaną dodatkowe kursy autobusów linii 509 (z ronda J. Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia) oraz  tramwajów linii 3 (al. Zieleniecka – Annopol) i 26 (al. Zielenicka – Os. Górczewska).

Kibice mogą również wybrać pociągi. W godz. 22.00-24.00 bilety ZTM wszystkich rodzajów ważne będą na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia we wszystkich pociągach Kolei Mazowieckich oraz PKP Intercity, za wyjątkiem pociągów EIP obsługiwanych składami „Pendolino” oraz wagonów sypialnych i z miejscami do leżenia.

Bilety KM i PKP Intercity, do odpowiednich stacji, strefowe i sieciowe ważne będą na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia we wszystkich pociągach SKM.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  03.09. godz. 06.55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Szczegóły sprawdzić można TUTAJ.

Bieg z Radością 

W niedzielę, 13 października na ulicach Wawra odbędzie się 2. Bieg z Radością. Uczestnicy przebiegną trasą: Zagajnikowa, Mrówcza, Mozaikowa. Ulice na trasie biegu zamknięte będą w godz. 9.00–13.00. 

Autobusy linii 213 zostaną skierowane na objazd ul. Patriotów.

opublikowano 10 października 2019r.
ostatnia aktualizacja 10 października 2019r.