Type to search

Prezydent nagrodził laureatów konkursu

Podziel się

Konkurs został rozstrzygnięty pod koniec kwietnia. Na I etap konkursu wpłynęło łącznie 531 prac. 282 w kategorii klas 1-4 oraz 249 w kategorii klas 5-8.  Następnie komisja konkursowa wybrała po trzy wzory z każdej kategorii. Z pracami można było się zapoznać i zagłosować poprzez stronę www.um.warszawa.pl/mojakartamiejska. W ciągu dwóch tygodni oddano na nie 21 959 głosów. 

Najwięcej głosów otrzymały prace Zosi Kotte, uczennicy trzeciej klasy bielańskiej szkoły podstawowej, (w kategorii klas 1-4) i Kacpra Ciechowskiego, ucznia piątej klasy szkoły podstawowej w Ursusie (w kategorii klas 5-8).

19 maja prezydent Rafał Trzaskowski spotkał się z laureatami i wręczył im główną nagrodę w konkursie – rower.

Zosiu i Kacprze – gratuluję wyobraźni. Wasze prace są piękne i kolorowe, dlatego trafią na Kartę Miejską i do rąk uczniów w całej stolicy. Chcę by stolica tak właśnie wyglądała, mieniła się barwami, było różnorodna i kolorowa. Dlatego zmieniamy już Warszawę, by dobrze się w niej żyło i mieszkało – powiedział Rafała Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. 

Zwycięskie prace Zosi  i Kacpra, ozdobią Karty Ucznia.

Ilustracja Zosi przenosi widza nad Wisłę w czasie pięknego zachodu słońca, w okolice pomnika Syreny i mostu Świętokrzyskiego. A Kacper zaakcentował w swojej pracy znane miejsca i zabytki, stanowiące wizytówki stolicy.