Type to search

Ptasi Azyl i Paluch liczą na głosy!

Podziel się

Ptasi Azyl działa przy Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Placówka przyjmuje corocznie blisko 6 tys. skrzydlatych pacjentów mających problem ze zdrowiem. Pracownicy ośrodka ratują chore bądź zranione zwierzęta, a dodatkowo edukują tam przyszłych lekarzy weterynarii. Ptasi Azyl to również centrum informacji – jeżeli mieszkaniec spotka ptaka w potrzebie, może zadzwonić do Azylu, by uzyskać niezbędne wskazówki. W sytuacjach wymagających pomocy specjalistycznej skrzydlate zwierzę można osobiście dostarczyć pod bramy zoo, od strony mostu Gdańskiego.

Schronisko Na Paluchu jest znane praktycznie każdemu warszawiakowi. To schronienie dla psów i kotów, które czekają na kochający dom. Opiekunowie zwierząt, weterynarze i wolontariusze aktywnie przystosowują czworonogi do życia w mieście – uczą np. chodzenia na smyczy czy jazdy autobusem. Nad temperamentem pupili behawioryści pracują 6 dni w tygodniu. Ostatnio Paluch regularnie informuje o nowych rekordach adopcyjnych. Wysoką ocenę placówki poświadcza m.in. Najwyższa Izba Kontroli. Jeszcze 8 lat temu sytuacja schroniska była dramatyczna – w przepełnionej placówce przebywało na co dzień 2400 zwierząt. Dziś to tylko przykra historia, choć jeszcze blisko 640 psów i 35 kotów szuka nowego właściciela. Pracownicy stołecznego punktu sięgają po rozmaite sposoby, by podbić serca przyszłych opiekunów czworonogów. Inicjatywy, takie jak Ochota na kota, w której mieszkają mruczący pupile czy Warszawski Dzień Zwierząt skutecznie popularyzują świadomą adopcję i edukują mieszkańców, jak zapobiegać bezdomności czworonogów.

Teraz Ptasi Azyl i Schronisko Na Paluchu mają szansę otrzymać tytuł „Największe serce” w plebiscycie Grube Ryby 2019. Mieszkańcy mogą oddać swój głos do 3 czerwca na stronie dostępnej tutaj.